Aplikace PowerLine – vylepšete svou notifikační lištu pomocí proužků

PowerLine

S aplikací PowerLine trochu navážeme na recenze aplikací EnergyBarT.E.A.M. Battery Bar, které přidají informační proužek do notifikační lišty. V tomto případě se ovšem neomezíme pouze na úroveň nabití baterie, ale vměstnáme do notifikační lišty další zajímavé informace.

Co aplikace PowerLine dokáže?

Informační lišta nám prozradí spoustu zajímavých informací skrze ikony, které jsou jako zástupy vojáků srovnány do jedné řady. Některé informace jsou ovšem v podání ikonek pouze orientační a jejich přesnější hodnotu můžeme pouze odhadovat. Na řadu přichází skvělý pomocník z dílen českých autorů – aplikace PowerLine, která doplní notifikační lištu o zajímavé informace. Které to mohou být?

 • Stav baterie
 • Signál
 • WiFi
 • Nepřečtené SMS a hovory
 • Paměť
 • Procesor
 • Úložiště
 • Externí úložiště
 • Upload
 • Download
 • Hodiny
 • Teplota baterie
 • Dekorace

Jak to vypadá v praxi?

Ikonky notifikační lišty rázem doplní barevné proužky, které svou barvou určují typ notifikace a délkou hodnotu dané veličiny (stav signálu, úroveň baterie atp.). Jednotlivé proužky mohou měnit svou šířku, barvu, pozici a zarovnání.

PowerLine (4)

Jak přidat jednotlivé proužky?

Po spuštění aplikace nás přivítá přehledné, jednoduché a hlavně česky přeložené prostředí. V první řadě aplikaci aktivujeme – zaškrtneme Spuštěno. PowerLine se ve výchozím stavu zobrazí rovněž jako notifikace, což je podle nás zbytečné. K vypnutí poslouží volba Neukazovat v liště. Abychom zajistili automatický start aplikace po spuštění telefonu, ponechme rovněž zaškrtnuto Nastartovat po bootu. V horní části obrazovky se řadí přidané položky do notifikační lišty.

PowerLine

Jak přidat nový prvek? Povšimněme si ikony plusu v pravém horním rohu. Následující obrazovka nám dává možnost výběru nového indikátoru. Čeká nás poslední a nejdůležitější krok – nastavit indikátor. Aplikace nám umožní změnit pozici, zarovnání, průhlednost, šířku (tloušťku), vzdálenost od okraje a barvy, u kterých je rovněž možné zvolit prahové hodnoty pro přechody barev. Všechny položky jsou v češtině, a tak by neměl být problém v orientaci při nastavování. Upravený indikátor již stačí uložit volbou Hotovo v pravém horním rohu.

PowerLine (2)

Závěr – aplikace PowerLine

Díky PowerLine obohatíme naši notifikační lištu o další užitečné informace, které se zobrazí formou barevných proužků. Díky tomu vidíme ihned přehledně hodnotu daného indikátoru a navíc nepřijdeme o žádné místo v notifikační liště. Z dříve testovaných aplikací je PowerLine jasným vítězem. Proč? Základní verze je zdarma, nabízí jednoduché a přehledné prostředí, je lokalizován do češtiny a navíc toho umí daleko více než jen ukazatel stavu baterie. Za více než dva aktivní indikátory si ovšem musíme pořídit placenou verzi, která přijde na necelých 20 Kč. Je vidět, že šikovné české ručičky se ve světě neztratí a českým autorům patří pochvala.

PowerLine: Status Bar meters
PowerLine: Status Bar meters

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)