Aplikace T.E.A.M. Battery Bar – ukazatel baterie ve stylu MIUI podruhé

team-battery

Je to přesně týden, co jsme vám doporučili výbornou aplikaci Energy Bar, která šikovně umístí ukazatel stavu baterie jako proužek do notifikační lišty. Dnes si představíme velmi podobný nástroj – aplikace T.E.A.M. Battery Bar opět napodobuje styl ukazatele baterie z oblíbeného systému MIUI od Xiaomi.

Proč chtít proužek baterie v notifikační liště?

Říkáte si, že jeden ukazatel již váš Android v liště má? Máte pravdu, má to ovšem háček. Stále více telefonů má ukazatel baterie pouze v podobě ikonky, ze které poznáme stav pouze orientačně. Hodila by se nám tedy aplikace, která zobrazí stav baterie přesněji. Takových je na Google Play spousta, ale většina z nich funguje tak, že procenta ukazuje v další ikonce stavového řádku, a zabírá tak místo pro jiné důležité věci. Proužek v notifikační liště žádné místo nezabírá a navíc ukazuje baterii daleko přesněji. A o tom to celé je.

energybar

Jak aplikace T.E.A.M. Battery Bar vypadá v praxi?

Stejně jako v případě minule testované aplikace se nad všemi ikonami notifikační lišty objeví barevný proužek, který svou délkou prozrazuje úroveň nabití baterie. V této pozici nezabírá téměř žádné místo a vaše stávající ikonky mají stále dostatek prostoru. Barevný ukazatel může měnit svou šířku i barvu, aby vyhovoval každému uživateli. Tímto konceptem se v základu pyšní telefony se systémem MIUI od Xiaomi a zvládají to i některé jiné neoficiální verze systému Android.

team-battery-bar (6)

Jak T.E.A.M. Battery Bar nastavit?

Prvním krokem je samotná aktivace – na úvodní obrazovce k tomu slouží volba Battery Bar Service. Barevný proužek by měl nyní bleskurychle ozdobit naši notifikační lištu a my se můžeme pustit do jeho nastavení pomocí položky Settings.

team-battery-bar

Nabízí se nám série nastavení, pojďme si tedy důležité možnosti objasnit:

  • Hide when Statusbar is hidden – schovat proužek, pokud se skryje notifikační lišta
  • Height – šířka proužku
  • Show under the StatusBar – zobrazí ukazatel baterie pod notifikační lištou
  • Location on Screen – pozice proužku, můžeme volit vrchní či spodní část displeje
  • Alignment on Screen – zarovnání, zde můžeme určit, kde bude barevný proužek začínat (zleva, zprava, uprostřed)
  • Animate – tato volba rozpohybuje proužek při nabíjení
  • Animation Pulse Mode a Animation Mode – detailněji nastavuje animaci nabíjení

team-battery-bar (3)

Nastavení barev

Úvodní obrazovka je dělena na záložky – přesuňme se tedy na část s názvem Colors. Na výběr máme dvě varianty – jednu barvu pro celý proužek, nebo proměnlivé barvy podle úrovně baterie. Druhou možnost zpřístupníme aktivací Auto Color.

Následující položky Empty Colour a Charging Colour nastavují barvu proužku prázdné baterie (vyplní prázdné místo), respektive barvu při nabíjení. Důležitější je ale prostor pod nimi – zde totiž definujeme barvy pro jednotlivé úrovně baterie. Ikonkou plusu přidáváme položky, kterým určíme hladinu baterie a barvu. Postupně si tak můžeme sestavit libovolné barvy, které náleží určitým intervalům stavu baterie.

team-battery-bar (4)

Závěr – aplikace T.E.A.M. Battery Bar

Stejně jako Energy Bar se i v tomto případě jedná o skvělou aplikaci, která je nastavena během několika okamžiků a skvěle plní naše očekávání. Stav baterie je nyní přehledně zobrazen skrze barevný proužek nad všemi ikonami notifikační lišty, kde je stále na očích a zároveň nezabírá místo. Pokud bychom srovnali T.E.A.M. Battery Bar s konkurenčním Energy Barem, tak musíme vyzdvihnout o něco detailnější nastavení, které zahrnuje například možnost zobrazit pruh pod ikonami v liště nebo jej rovnou umístit do spodní části displeje. Velice detailní nastavení barev pak umožňuje placená verze, která přijde na necelých 20 Kč. S přehledem si ovšem vystačíte i s verzí zdarma.

T.E.A.M. Battery Bar
T.E.A.M. Battery Bar

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)