TOPlist

Android 14 přinese vytouženou funkci, aplikace třetích stran už nebudou potřeba

Android 14 baterie informace
  • Android 14 snad konečně poskytne podrobné údaje o baterii
  • Novinka se objevila ve druhé beta verzi 
  • V tuto chvíli je ale dostupná jen pro telefony Google Pixel

V nejnovější beta verzi systému Android 14 se objevilo nové API s názvem BatteryManager, které umožňuje sledovat stav baterie smartphonu. Tato novinka by měla přinést užitečné informace (nejen) o kondici naší baterie, takže konečně nebude potřeba žádná aplikace třetí strany.

S touto informací přišel leaker Mishaal Rahman, který tvrdí, že BatteryManager umožní zjistit hromadu informací, kvůli kterým si doposud musíme stahovat aplikace. Mezi ně patří například počet cyklů, stav nabití, datum výroby, datum prvního použití, nabíjecí politiky a hlavně kondice baterie. V tuto chvíli je novinka dostupná pouze na telefonech Google Pixel, ale je pravděpodobné, že si ji vypůjčí i řada dalších výrobců.

android 14 kondice baterie

Vývojář s přezdívkou @narektor dokonce vytvořil aplikaci Batt, která je založena právě na tomto API. Je ale potřeba dodat, že informace v této aplikaci nemusí být úplně přesné. Jde spíše o zajímavou demonstraci toho, jak by mohla funkce od Googlu vypadat. Přistupovat k ní budeme s největší pravděpodobností přímo z Nastavení, nikoliv z plochy či šuplíku aplikací.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Ocenili byste informace o baterii přímo v systému?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)