Aplikace Energy Bar – ukazatel baterie ve stylu MIUI

energybar

Číselný údaj o stavu baterie bývá stále častěji nahrazen pouhou ikonkou, ze které poznáme úroveň nabití pouze orientačně. Spoustu uživatelů si tak pomáhá další aplikací, která zobrazí stav baterie jako ikonku v notifikační liště. Máme pro vás tip, jak to vyřešit daleko lépe – aplikace Energy Bar umístí nad stavovou lištu barevný pruh, který okamžitě prozradí stav baterie a nezabírá žádné místo!

Jak aplikace Energy Bar vypadá v praxi?

Možná jste se již s tímto zobrazením stavu baterie setkali u systému MIUI či jiné neoficiální verze Androidu. Díky tomuto nástroji však naučíme novou funkci jakýkoliv telefon, nastavení je navíc velmi jednoduché. Barevný proužek se usídlí nad ikonami notifikační lišty, a nezabírá tak naprosto žádné místo. Jeho šířku i barvu lze libovolně měnit, aby vyhovoval každému. A nyní již ukázka v praxi.

Energy-Bar

Jak Energy Bar nastavit?

Po spuštění aplikace na nás čeká záložka Settings, na které se odehrává vše podstatné. V první řadě se hodí Energy Bar aktivovat, což provedeme volbou ACTIVATE! v pravém horním rohu. Po tomto kroku se vaše notifikační lišta změní – přibude barevný proužek v horní části.

Nyní se vrhněme na drobné úpravy. K dispozici máme 4 volby nastavení:

  • Bar Thickness – určuje šířku proužku, v našem případě volíme velikost 3
  • Origin of the Bar – udává, kde proužek začíná. Na výběr máme logicky mezi středem a pravou a levou stranou
  • Autostart on boot – Energy Bar se automaticky aktivuje po spuštění telefonu
  • Always Alive! – po aktivaci zůstane i v notifikační liště přístup do Energy Baru

Energy-Bar (3)

Po přejetí prstu zprava doleva se dostáváme do další části aplikace – Colors. Zde se postaráme o barevný nádech proužku. Na výběr máme mezi jednou barvou (Single Color), nebo více barvami podle stavu baterie (Multicolor). Barvy můžeme nastavit dle libosti, autoři nám dávají vybrat z 30 barevných odstínů, takže by si měl každý přijít na své.

Energy-Bar (5)

A jak nastavení završit? Autoři aplikace doporučují odejít z nastavení pomocí křížku v pravém horním rohu, což zajistí správný běh aplikace.

Energy-Bar-2

Závěr

V jednoduchosti je síla. A přesně taková aplikace Energy Bar je. Po vzoru některých systémů (zejména MIUI) se zobrazení stavu baterie šikovně přesunulo do barevného proužku nad notifikační lištou, kde nezabírá místo a spolehlivě prozradí, kolik baterie zbývá. Nastavení a spuštění je rovněž velmi snadné a potěší také cena – za aplikaci Energy Bar nezaplatíte ani halíř. Proč ji tedy nezkusit?

Energy Bar - A pulsating Batte
Energy Bar - A pulsating Batte

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)