Pokédex hráče: Víte, který typ Pokémona má navrch v soubojích?

Pokédex – náhleďák

Možná jste již během hraní Pokémon Go zaznamenali, že i když má váš Pokémon vyšší CP, může být v souboji poražen. Boj totiž neovlivňuje jen tato hodnota, ale hned několik faktorů. Vytvořili jsme pro vás hráčský Pokédex, který vám pomůže vybrat toho nejvhodnějšího kandidáta pro váš příští souboj.

Pokédex pro vaši bojovou taktiku

V první řadě je třeba brát ohled na to, jaké typy Pokémonů jsou proti sobě v boji efektivní. Při boji jste si možná již všimli, že během útoku vyskakují hlášky „Not very effective“ nebo „Very effective“. A o to právě jde v první řadě. Některé typy si můžete odvodit sami jednoduše. Například je celkem jasné, že na ohnivé typy bude účinný vodní typ. U jiných to ale až tak jednoznačné není.

Abyste se dobře zorientovali, co na který typ platí, vytvořili jsme pro vás následující tabulku. Takový malý Pokédex, který vám pomůže s výběrem vhodného typu.

Pokédex - tabulka efektivity

 

Pro výhru je ale důležité vědět víc

Již tedy víte, jaký typ Pokémona si do souboje vybrat. Abyste ale měli výhru jistou, je třeba také zohlednit to, kolik života (HP) má který Pokémon a také, jak silný je jeho útok. Obě informace naleznete na kartě každého Pokémona.

Stav jeho zdraví znázorňuje zelený (žlutý nebo červený, pokud není zcela zdráv) pruh pod jeho jménem. A právě pod tímto pruhem můžeme vidět i sílu jeho zdraví v číselném vyjádření HP. Na obrázcích níže můžete vidět, že i jeden stejný druh Pokémona může mít rozdílné životy. Závisí to především na tom, jak ho vyvíjíte.

Na stejné kartě pak najdete i sílu útoků Pokémona. Pokémon má vždy dva útoky. První je základní a používá se běžným ťukáním na Pokémona v boji. Pokud byste chtěli vyvolat druhý útok, musí nejprve Pokémon nasbírat alespoň jeden článek energie. Pak stačí počkat na vhodnou příležitost a na svém Pokémonovi prst dlouze podržet. Že se útok provádí poznáte tak, že z horního i dolního okraje sjedou černé pruhy, jako by hra chtěla, abyste se teď soustředili.

Základní útok bývá zpravidla slabší. Sílu obou útoků pak naleznete na kartě Pokémona, hned pod tlačítky „Power Up“ a „Evolve“. Čísla uvedená v řádku každého z útoků vyobrazují jejich sílu. Na obrázcích níže opět můžete vidět, že útoky mohou mít i v případě stejných Pokémonů různé účinky. Tentokrát ale nezáleží jen na tom, jak si Pokémona hýčkáte a vylepšujete, ale z části i na tom, jaké máte štěstí. Všimněte si, že útoky se u stejných druhů Pokémonů liší nejen číslem, ale i samotným druhem útoku.

V tomto srovnání jsme vybrali Pokémony, kteří jsou stejného typu i druhu, ale jejichž schopnosti jsou odlišné. V tomto případě se sice může zdát, že hodnota CP jasně ukazuje, který z Pokémonů je „lepší“, ale nenechte se zmást. Hodnota CP, nebo-li „Combat Power“ neurčuje sílu útoku, ani život Pokémona, nýbrž je veličinou ze všech hodnot vypočítanou. Pokud tedy bude mít váš Pokémon velmi silný sekundární útok, který se dlouho nabíjí, a přitom nízké maximální zdraví, může mít sice poměrně vysokou hodnotu CP, ale také si vás může snadno podat i Pokémon s nižšími CP. Stačí totiž, aby měl více života než vy a rychleji dobíjený sekundární útok.

Nyní již znáte vše potřebné

Nyní již víte, jak si vybrat správný typ i konkrétního zástupce. Náš Pokédex je založen na všeobecně dostupných datech, která jsou již roky nezměněná. Pokud byste potřebovali mít po ruce všechny informace o každém konkrétním druhu Pokémona, Můžeme vám doporučit k vyzkoušení aplikaci PokeInfo, která všechny dostupné informace obsahuje.

PokeInfo
PokeInfo

Pokémon Go – kam dál?

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)