TOPlist

V Česku vznikla další skvělá hra! Playing Kafka má český dabing a je zdarma na mobily i počítače

playing kafka česká hra cz dabing android ios macos windows
  • V Česku vznikla skvělá videohra na motivy povídek Franze Kafky
  • Má vynikající audiovizuální zpracování a kompletní český dabing
  • K dispozici je na počítačích i mobilních zařízeních zcela zdarma

Hledáte herní zážitek, který vás vtáhne do spletitých machinací a záludných zvratů inspirovaných díly Franze Kafky, jednoho z nejvýznamnějších autorů 20. století? Pak pro vás máme skvělou zprávu. V Česku totiž před pár dny vyšel titul Playing Kafka, který je k dispozici zcela zdarma na Android, iOS, macOS a Windows a nechybí mu kompletní český dabing! Adventura od Goethe-Institutu a Charles Games sklízí jednu skvělou recenzi za druhou a není se příliš čemu divit. Skvělý audiovizuál okořeněný příběhy od Kafky je skvělým koktejlem, který vás připoutá k obrazovce a jen tak nepustí.

Kafka, narozený v Praze v roce 1883, je známý pro své romány, novely a povídky. Ve hře se nachází celkem tři povídky — Proces, Dopis Otci a Zámek, přičemž první modul je dostupný už od června 2023, zbylé dva od května 2024. Nutno podotknout, že si mezi povídkami nemůžete vybírat, dokud nedohrajete ten přechozí. První je tedy potřeba odehrát Proces, který je však vynikající.

Hra se rozvíjí v duchu Kafkovy tvorby, takže se připravte na absurdní situace, zmatené postavy a děsivé sny. Atmosféru dotváří ponuré vizuální zpracování a z mého pohledu naprosto famózní soundtrack. Ve všech dílech řešíte hádanky, vedete konverzace s postavami a činíte rozhodnutí, která ovlivní další vývoj příběhu, díky čemuž se můžete k titulu vrátit a učinit jiná rozhodnutí s odlišnými dopady.

Playing Kafka vytvořil Goethe-Institut společně s nezávislým herním studiem Charles Games. Projekt byl podpořen z Národního plánu obnovy Ministerstva kultury ČR financovaného Evropskou unií.

Playing Kafka
Playing Kafka

Vyzkoušíte titul Playing Kafka?

Zdroj: Goethe

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)