TOPlist

Oblíbený Nova Launcher vychází v nové verzi 6.0. Přichystáno je velké množství novinek

nova launcher v6.0

Nova Launcher už pravděpodobně nikomu nemusíme představovat. Jedná se o nejoblíbenější alternativní launcher, který naleznete na Google Play. Nyní obdržel velkou aktualizaci, která jej posouvá na verzi 6.0. Jaké jsou novinky v této verzi?

Oblíbený Nova Launcher v6.0 oficiálně po téměř 7 měsících

Poprvé jsme o verzi 6.0 psali v srpnu minulého roku, kdy se některé z novinek objevily v betaverzi. Rovněž jsme v tu dobu říkali, že aktualizace brzy vyjde ve stabilní verzi na Google Play. U tohoto výroku jsme se „mírně“ mýlili. Vývojářům totiž nakonec trvalo téměř 7 měsíců než funkce z betaverze dokázali dostat do plnohodnotné verze launcheru.

V první řadě se vylepšilo samotné nastavení launcheru, které bylo předěláno tak, aby se v něm dalo lépe orientovat. Samotné položky v nastavení můžete rovnou i vyhledávat podobně jako je to u nastavení systému Android.

Vylepšily se adaptivní ikony. A to včetně nových tvarů, které si můžete u ikon nastavit nebo různé velikosti. V nastavení se objevila možnost automatické změny velikosti, aby byla na všech obrazovkách, složkách a v menu jednotná velikost všech ikon.

nova-launcher-sleva-akce

U složek si můžete vybrat nové styly zobrazení, stejně tak si můžete změnit i zobrazení složek. K dispozici je obdobné nastavení jako u adaptivních ikon. Vyhledávač v menu můžete nově upravit podle sebe. V neposlední řadě se dostalo na možnost spustit Asistenta Google přímo z vyhledávacího widgetu. Aktualizace Nova Launcher v6.0 už je dostupná na Google Play. Případně můžete stahovat APK soubor z APKMirror.com a instalovat launcher ručně.

Nova Launcher
Nova Launcher

Používáte stále Nova Launcher, nebo jste přešli na něco jiného?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)