Obama dál nosí nebezpečné Fitbit hodinky a riskuje popálení

Barack Obama hodinky Fitbit Ionic popáleniny riziko

V květnu letošního roku jsme vás informovali o tom, že se množí zprávy o popáleninách způsobených hodinkami či náramky značky Fitbit. Tehdy šlo o modely Versa Light a Versa 2, čímž se prohloubily problémy trvající o několik měsíců déle. Již v březnu začal Fitbit stahovat zpět z trhu a od uživatelů hodinky Ionic, u kterých přehřívání baterie způsobilo popáleniny na velkém množství rukou. Model produkovaný v letech 2017 až 2020 přitom evidentně dál nosí bývalý prezident USA Barack Obama.

Dřívější hlava Spojených států má hodinky Fitbit historicky v oblibě. Než Obama před několika roky přesedlal na model Ionic se systémem Fitbit OS, barevným LCD displejem, zabudovaným GPS modulem či NFC umožňujícím platby, což byly v té době převážně horké novinky, nosil hodinky Surge. Nicméně modernější nositelné zařízení, které má momentálně na ruce, mu může teoreticky škaredě ublížit. Je otázkou, zda to vůbec ví.

Obama delivers scathing attack on Ron Johnson over Social Security

Obama delivers scathing attack on Ron Johnson over Social Security

Fitbit začal model Ionic stahovat z trhu v březnu letošního roku na popud kontrolních úřadů. Bylo prokázáno 100 případů přehřívání baterie a 78 případů popálenin. Majitelé mají možnost získat kompletní refundaci a navíc 40% slevu na pořízení jiného produktu. Společnost k vrácení hodinek vyzvala všech cca milion lidí, kteří si model Ionic pořídili v USA, a 700 tisíc zákazníků globálně.

Myslíte, že Obama o riziku vůbec ví?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)