TOPlist

Notebook bez displeje? Lenovo ukazuje, že zdání může klamat

lenovo notebook
  • Během veletrhu MWC 2024 se dočkáme řady zajímavých inovací
  • Společnost Lenovo přijde s naprosto unikátním notebookem
  • Nabídne zcela průhledný OLED displej a sekundární obrazovku

Každoročně se v rámci technologických veletrhů seznamujeme s nejrůznějšími inovacemi. Některé z konceptů se ve finále doopravdy stanou produkty uvedenými na trh, jiné pak proletí médii a sociálními sítěmi, ale mezi spotřebitele se nerozšíří. Jak to bude s novinkou od společnosti Lenovo, která opravdu překvapuje, ale zůstává nejasné.

Uznávaný čínský výrobce notebooků, známý především díky své rozsáhlé řadě zařízení ThinkPad, hodlá koncem tohoto měsíce během konference MWC 2024 představit opravdový unikát. Jak informoval portál Windows Report, jemuž se dokonce povedlo získat i oficiální rendery, Lenovo připravuje laptop s průhledným OLED displejem.

Lenovo notebook s průhledným displejem

Přes bezrámečkovou obrazovku půjde dokonale vidět skrz naskrz, tedy pokud se na ni samozřejmě zrovna nebudete dívat na video nebo pracovat s Wordem v tmavém režimu. V místě, kde normálně bývá umístěná klávesnice s touchpadem, se navíc nachází další obrazovka. Bohužel ale zatím chybí podrobnosti o hardwarové výbavě. Vůbec tedy neznáme specifikace obrazovek a stejně tak ani nemůžeme říct, jakým procesorem bude notebook disponovat.

S trendem průhledných displejů se v následujících měsících a letech budeme nejspíš setkávat častěji. Na lednovém CES 2024 se podobnými technologiemi pochlubily také firmy LG a Samsung, jež patří mezi klíčové inovátory v zobrazovacím segmentu.

Akce MWC 2024, na které bude odhalena novinka od Lenovo, bude zahájena 26. února a potrvá až do 29. února. V rámci ní se dočkáme také řady důležitých oznámení souvisejících s chytrými telefony, takže v uvedené době nezapomeňte sledovat náš web.

Co na chystaný Lenovo notebook říkáte vy?

Zdroj: Windows Report

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)