8 špičkových telefonů ve velkém nočním fototestu. Který telefon fotí nejlépe?

nocni-fototest-spickovych-telefonu

Dnešní noční fototest z Prahy se zaměří na všech osm telefonů, které jste v uplynulých týdnech mohli vidět na našem webu. Zaměříme se na Samsung Galaxy S10 Plus, S10e, S9, S8, dále na Huawei Mate 20 Pro, Apple iPhone XS (recenze), Xiaomi Mi Mix 3 a Honor View 20. Který z nich si se snímky v noční Praze poradil nejlépe?

Noční fototest a nastavení telefonů

Většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů v tomto nočním fototestu byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Na závěr ještě zmíníme, že nebyl používán žádný speciální noční režim.

srovnani fotografii fototesty fotomobilu

Srovnání fotoaparátů v testovaných telefonech

Seznam telefonů Fotoaparát
Samsung Galaxy S10+ 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4)
Samsung Galaxy S10e 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2)
Samsung Galaxy S9+ 12 MP (F/1,5+F/2,4), 12 MP (F/2,4)
Samsung Galaxy S8 12 MP (F/1,7)
Huawei Mate 20 Pro 40 MP (F/1,8), 20 MP (F/2,2), 8 MP (F/2,4)
Xiaomi Mi Mix 3 12 MP (F/1,8), 12 MP
Apple iPhone XS 12 MP (F/1,8), 12 MP (F/2,4)
Honor View 20 48 MP (F/1,8), TOF 3D

Srovnání nočních fotografií řada Samsung Galaxy vs Mate 20 Pro vs Mi Mix 3 vs iPhone XS vs View 20

Na levé straně najdete fotografie v originále, na pravé straně se nachází výřezy stejných nočních snímků se zvětšením.

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.

Noční fototest řady Samsung Galaxy S vs Mate 20 Pro vs Mi Mix 3 vs iPhone XS vs View 20

Noční fototest řady Samsung Galaxy S vs Mate 20 Pro vs Mi Mix 3 vs iPhone XS vs View 20

Závěr nočního fototestu řady Samsung Galaxy, Mate 20 Pro, Mi Mix 3, iPhone XS, View 20

Ve spodní straně fotografií a videa jsou telefony řady Samsung Galaxy S. Že se jedná o stejnou řadu byste pravděpodobně poznali i bez našich popisků. Samgung telefon poznáte podle toho, že výsledné snímky má více intenzivní (saturované). A to přesněji do žluté barvy. Samsung Galaxy S9+ podává nejhorší výsledky ze všech Samsung telefonů. Může to být způsobeno tím, že jsme k dispozici měli vadný kus, v předchozích fototestech S9 takhle špatné snímky nedělala

Vrchní řada už má telefony různorodější, nicméně i tak mají všechny méně intenzivnější barvy než Samsungy. U Xiaomi Mi Mix 3 (recenze) si můžete všimnout menšího nádechu fialové barvy.

U fotografií nás hodně zaujal Honor View 20 (recenze), který má hodně detailů, kdy je srovnatelný s Galaxy S10 (recenze). Apple iPhone XS (za zapůjčení děkujeme společnosti Mobil Pohotovost) má nejméně saturované barvy, což nemusí lidskému oku připadat tak pěkné. Huawei Mate 20 Pro  (recenze) prokázal, že má nejvíce detailů na nočních fotografií a zároveň i nejostřejší fotky.

Který telefon podle vás fotí nejlépe?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)