Nejlepší aplikace pro MS ve fotbale 2014

fifa-world-cup-brazil-2014-651-noperex

Mistrovství světa ve fotbale 2014, které se koná v Brazílii, je již v plném proudu. Prozatím se však odehrávají teprve druhé zápasy základních skupin, a tak možná pro někoho ta pravá zábava teprve začne, až se některé týmy probojují do play-off. Avšak díky časovému posunu se některá utkání hrají až pozdě večer, a tak již můžeme mít jiný program, který vede k tomu, že utkání neuvidíme.

ms ve fotbale 2014

V tomto případě by mnozí z vás jistě ocenili alespoň průběžné skóre zápasů, výsledné skóre, sestavy a tak dále. Prostě všechny informace, o které přijdeme v TV. A právě na to jsou zde připraveny aplikace, které nám všechny detaily o celém mistrovství  dají přímo pod nos a vše tak můžeme mít v telefonu. Vybrali a oznámkovali jsme pro vás některé z nich a nyní je vám představíme.

1. Sportymob – MS ve fotbale 2014

První námi vybraná aplikace je určená pro sledování výsledků po celý rok, nikoliv pouze pro probíhající mistrovství. Sledování nejrůznějších sportů je zdarma, avšak pro přístup k některým funkcím je třeba registrace skrze Facebook nebo Twitter. Po dokončení registrace si můžeme hvězdičkovat zápasy, turnaje nebo ligy, které chceme sledovat. Hvězdičkování nám poslouží k uložení si zápasu například do kalendáře tak, aby nás před začátkem zápasu telefon upozornil právě na zápas, který chceme sledovat.

ms ve fotbale 2014 - Sportymob

Detaily zápasu se skládají z data konání, skupiny, do které týmy patří a stadiónu, kde se bude zápas odehrávat. Pokud chcete zápasy sledovat online skrze tuto aplikaci, musíte se spokojit pouze s průběžným skóre. Po zápase si ještě můžeme prohlédnout hrající hráče a jejich čísla. Samozřejmostí poté zůstávají tabulky běžícího mistrovsví. Pokud však zabrouzdáte do osmifinále nebo pozdějšího rozlosování, nalezneme zde ještě zápasy z mistrovství světa ve fotbale 2010.

Hodnocení: 3-

+ podpora českého jazyka.

+ mnoho sportů.

– horší přehlednost.

– detaily zápasů by mohly být obsáhlejší.

Sportymob
Sportymob

 2. FIFA – MS ve fotbale 2014

Pokud máte rádi oficiální aplikace k všemožným turnajům, z této jistě zklamaní nebudete. Aplikace nabídne kromě zápasů a informací o nich také ocenění kategorií zlatá kopačka, míč i rukavice a také muže zápasu z posledního utkání. Poté si můžeme prohlédnout destinaci a něco si o ní přečíst a to samé platí i o stadiónech a jejich okolí. Nechybí ani různé statistiky a kromě tabulek a výsledků zápasů můžeme sledovat průměrný počet gólů na zápas, průměrný počet karet a přihrávek na jeden zápas.

ms ve fotbale 2014 - FIFA

V případě, že se chceme dozvědět něco o konkrétním týmu, je zde připravena její historie a úspěchy, trenér reprezentace s jeho historií a další detaily o týmu, jako například celková soupiska týmu. Pro opravdové nadšence je připraven detailní přehled každého zápasu před jeho výkopem a dozvíme se tak základní sestavy obou týmů, rozestavení a galerii fotografií z místa, kde utkání začne. Aplikace má bohužel jedinou vadu a tou je její plynulost. Dost často se stane, že se aplikace zasekne a chvíli trvá, než začne opět normálně fungovat.

Hodnocení: 3

+ spousta informací.

+ pěkné prostředí.

– horší plynulost, občasné padání.

FIFA - Tournaments, Soccer News & Live Scores
FIFA - Tournaments, Soccer News & Live Scores

 3. SofaScore – MS ve fotbale 2014

Pokud si nepotrpíte na tom, aby vás aplikace zahltila všemožnými informacemi o turnaji a zápase, jistě budete rádi za tuto jednoduchou aplikaci, která naprosto jednoduše zobrazí výsledky zápasů + přehled na další dny, všechny skupiny se skóre, play-off pavouka a tabulku nejlepších střelců. Vše je navíc doplněno jednoduchou a krásnou grafikou.

ms ve fotbale 2014 - SofaScore

Informace o zápase, který se teprve bude hrát, jsou taktéž strohé, ale naprosto dostačující. Jsou zde sestavy obou týmů, tabulka, ve které oba týmy hrají a také poslední vzájemné zápasy nebo poslední zápasy, které týmy odehráli. Po zápase ale i v jeho průběhu aplikace nabízí statistiky, jako je počet střel, karet a tak dále. Textový Live výpis chybí a vidíme tak pouze statistiky a skóre. Velkou výhodou je možnost si zpětně přehrát některé gólové akce. Bohužel krásný gól Tima Cahilla se přehrát nepodařilo, ostatní videa šla bez problémů.

Hodnocení: 1+

+ jednoduchost, přehlednost.

+ informace o hráčích.

+ možnost přehrání některých gólových akcí.

– nic.

d2619bb3adc4af2fe93275082b03700b?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

4. LiveSport – MS ve fotbale 2014

Tato aplikace je kombinací aplikací SofaScore a Sportymob. Aplikace není kdovíjak přehledná, nejde však o nic hrozného. Jakékoliv informace mimo zápasy tu bohužel nenajdeme. U zápasů nechybí statistiky, sestavy a navíc oproti konkurenci zde máme kurzy a propojení se službami bet365, fortuna nebo třeba tipsport.

ms ve fotbale 2014 - LiveSport

Velkou výhodou je ale LIVE komentář s detailním popisem toho, co se děje na trávníku v průběhu utkání a samozřejmě česky. Stejně jako u Sportymob zde máme možnost hvězdičkování, avšak zde již není možnost přidání si zápasu do kalendáře. Aplikace vás ale skrze notifikační lištu na zápas upozorní.

Hodnocení: 2

+ LIVE komentář.

+ kurzy.

– info. o sestavách atd… před zápasem zde nenalezneme.

– horší přehlednost.

6c812818353bfa202be3a6441c404bfd?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Závěr

Nejlépe v našem výběru dopadla aplikace SofaScore díky své jednoduchosti a přehlednosti. K ní bychom ale doporučovali ještě poslední aplikaci z výběru a to LiveSport, která nabízí live komentování zápasů. Kombinací těchto dvou aplikací, tak budete mít kompletní informace o probíhajícím mistrovství světa ve fotbale 2014 (MS 2014).

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)