Menu

Nejlepší aplikace pro MS ve fotbale 2014

Mistrovství světa ve fotbale 2014, které se koná v Brazílii, je již v plném proudu. Prozatím se však odehrávají teprve druhé zápasy základních skupin, a tak možná pro někoho ta pravá zábava teprve začne, až se některé týmy probojují do play-off. Avšak díky časovému posunu se některá utkání hrají až pozdě večer, a tak již můžeme mít jiný program, který vede k tomu, že utkání neuvidíme.

ms ve fotbale 2014

V tomto případě by mnozí z vás jistě ocenili alespoň průběžné skóre zápasů, výsledné skóre, sestavy a tak dále. Prostě všechny informace, o které přijdeme v TV. A právě na to jsou zde připraveny aplikace, které nám všechny detaily o celém mistrovství  dají přímo pod nos a vše tak můžeme mít v telefonu. Vybrali a oznámkovali jsme pro vás některé z nich a nyní je vám představíme.

1. Sportymob – MS ve fotbale 2014

První námi vybraná aplikace je určená pro sledování výsledků po celý rok, nikoliv pouze pro probíhající mistrovství. Sledování nejrůznějších sportů je zdarma, avšak pro přístup k některým funkcím je třeba registrace skrze Facebook nebo Twitter. Po dokončení registrace si můžeme hvězdičkovat zápasy, turnaje nebo ligy, které chceme sledovat. Hvězdičkování nám poslouží k uložení si zápasu například do kalendáře tak, aby nás před začátkem zápasu telefon upozornil právě na zápas, který chceme sledovat.

ms ve fotbale 2014 - Sportymob ms ve fotbale 2014 - Sportymob ms ve fotbale 2014 - Sportymob

Detaily zápasu se skládají z data konání, skupiny, do které týmy patří a stadiónu, kde se bude zápas odehrávat. Pokud chcete zápasy sledovat online skrze tuto aplikaci, musíte se spokojit pouze s průběžným skóre. Po zápase si ještě můžeme prohlédnout hrající hráče a jejich čísla. Samozřejmostí poté zůstávají tabulky běžícího mistrovsví. Pokud však zabrouzdáte do osmifinále nebo pozdějšího rozlosování, nalezneme zde ještě zápasy z mistrovství světa ve fotbale 2010.

Hodnocení: 3-

+ podpora českého jazyka.

+ mnoho sportů.

– horší přehlednost.

– detaily zápasů by mohly být obsáhlejší.

Sportymob
Sportymob
Developer: Sportymob Ltd.
Price: Free

 2. FIFA – MS ve fotbale 2014

Pokud máte rádi oficiální aplikace k všemožným turnajům, z této jistě zklamaní nebudete. Aplikace nabídne kromě zápasů a informací o nich také ocenění kategorií zlatá kopačka, míč i rukavice a také muže zápasu z posledního utkání. Poté si můžeme prohlédnout destinaci a něco si o ní přečíst a to samé platí i o stadiónech a jejich okolí. Nechybí ani různé statistiky a kromě tabulek a výsledků zápasů můžeme sledovat průměrný počet gólů na zápas, průměrný počet karet a přihrávek na jeden zápas.

ms ve fotbale 2014 - FIFA ms ve fotbale 2014 - FIFA ms ve fotbale 2014 - FIFA

V případě, že se chceme dozvědět něco o konkrétním týmu, je zde připravena její historie a úspěchy, trenér reprezentace s jeho historií a další detaily o týmu, jako například celková soupiska týmu. Pro opravdové nadšence je připraven detailní přehled každého zápasu před jeho výkopem a dozvíme se tak základní sestavy obou týmů, rozestavení a galerii fotografií z místa, kde utkání začne. Aplikace má bohužel jedinou vadu a tou je její plynulost. Dost často se stane, že se aplikace zasekne a chvíli trvá, než začne opět normálně fungovat.

Hodnocení: 3

+ spousta informací.

+ pěkné prostředí.

– horší plynulost, občasné padání.

FIFA
FIFA
Developer: FIFA
Price: Free

 3. SofaScore – MS ve fotbale 2014

Pokud si nepotrpíte na tom, aby vás aplikace zahltila všemožnými informacemi o turnaji a zápase, jistě budete rádi za tuto jednoduchou aplikaci, která naprosto jednoduše zobrazí výsledky zápasů + přehled na další dny, všechny skupiny se skóre, play-off pavouka a tabulku nejlepších střelců. Vše je navíc doplněno jednoduchou a krásnou grafikou.

ms ve fotbale 2014 - SofaScore ms ve fotbale 2014 - SofaScore ms ve fotbale 2014 - SofaScore

Informace o zápase, který se teprve bude hrát, jsou taktéž strohé, ale naprosto dostačující. Jsou zde sestavy obou týmů, tabulka, ve které oba týmy hrají a také poslední vzájemné zápasy nebo poslední zápasy, které týmy odehráli. Po zápase ale i v jeho průběhu aplikace nabízí statistiky, jako je počet střel, karet a tak dále. Textový Live výpis chybí a vidíme tak pouze statistiky a skóre. Velkou výhodou je možnost si zpětně přehrát některé gólové akce. Bohužel krásný gól Tima Cahilla se přehrát nepodařilo, ostatní videa šla bez problémů.

Hodnocení: 1+

+ jednoduchost, přehlednost.

+ informace o hráčích.

+ možnost přehrání některých gólových akcí.

– nic.

The app was not found in the store. :-(

4. LiveSport – MS ve fotbale 2014

Tato aplikace je kombinací aplikací SofaScore a Sportymob. Aplikace není kdovíjak přehledná, nejde však o nic hrozného. Jakékoliv informace mimo zápasy tu bohužel nenajdeme. U zápasů nechybí statistiky, sestavy a navíc oproti konkurenci zde máme kurzy a propojení se službami bet365, fortuna nebo třeba tipsport.

ms ve fotbale 2014 - LiveSport ms ve fotbale 2014 - LiveSport ms ve fotbale 2014 - LiveSport

Velkou výhodou je ale LIVE komentář s detailním popisem toho, co se děje na trávníku v průběhu utkání a samozřejmě česky. Stejně jako u Sportymob zde máme možnost hvězdičkování, avšak zde již není možnost přidání si zápasu do kalendáře. Aplikace vás ale skrze notifikační lištu na zápas upozorní.

Hodnocení: 2

+ LIVE komentář.

+ kurzy.

– info. o sestavách atd… před zápasem zde nenalezneme.

– horší přehlednost.

The app was not found in the store. :-(

Závěr

Nejlépe v našem výběru dopadla aplikace SofaScore díky své jednoduchosti a přehlednosti. K ní bychom ale doporučovali ještě poslední aplikaci z výběru a to LiveSport, která nabízí live komentování zápasů. Kombinací těchto dvou aplikací, tak budete mít kompletní informace o probíhajícím mistrovství světa ve fotbale 2014 (MS 2014).

 

Komentáře

zajda

zajda

20.6.2014 19:01

úplně špatně,nejlepší je Onefootball Brasil od Volkswagenu,jednoducha,online textovej přenos,komentáře,statistiky,prostě všechno!

Hyperos

Hyperos

z aplikace
20.6.2014 20:24

Pro mne úplně stačí aplikace Sport.cz

MK

MK

20.6.2014 22:05

Přesně tak. Na Sport.cz najdu aktuální výsledky, vše co potřebuji. K čemu instalovat do telefonu další zbytečnost, když by po skončení MS šla z telefonu zase pryč.

MikkyX3

MikkyX3

z aplikace
20.6.2014 22:17

Mně tedy bohatě stačí Google Now ;)

Kuki

z aplikace
21.6.2014 2:03

Livesport ukazuje sestavy i rozestavení pul hodiny až hodinu před zápasem…

cardi

z aplikace
21.6.2014 8:58

zajimalo by me co na livesportu neni prehledne :x

Kuki

z aplikace
21.6.2014 11:43

Taky ho mám nejradši…..

Luke

21.6.2014 19:38

Já prostě na fotbal používám aplikaci Forza Football (https://play.google.com/store/apps/details?id=se.footballaddicts.livescore), která je fakt skvělá… Nepotřebuju nějaké extra appky, vyhrazené jen pro MS.. ;)

Orbit09

22.6.2014 12:28

Já se též přikloním k Google Now

Stani

Stani

22.6.2014 22:42

Dakujeme autorovi clanku, ze zaradil nasu aplikaciu do recenzie a poskytol nam nezavisle hodnotenie. Velmi si to cenime. Hodnotenie sme nemali velmi dobre, ale popracujeme na zlepseni. Rad by som pridal informacie, ze pre MS vo futbale sme robili samostatnu aplikaciu a preto sme vyraznejsie neupravili rozhranie pre sampionat v nasej hlavnej multi-sportovej aplikacii. Ak si chcete nainstalovat apku len pre majstrovstva tak mozete vyskusat tuto verziu, ktora je ovela jednoduchsia na ovladanie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sportymob.brazil

Patrik

Patrik

23.6.2014 7:26

opravdu bych rad vedel co na LiveSport appce neni prehledne :) SofaScore je dost velkej zmatek oproti LiveSport aplikaci. Sestavy ma LiveSport cca hodku predem, takze nechapu ty minusy od autora …

RSS (komentáře k článku)