TOPlist

Nejlepší Android hry z prvního čtvrtletí roku 2017

Nejlepší Android hry

Na PC a konzolích zažívají hráči žně, kdy už tento rok vyšlo několik brilantních her. Mobilní hry ale na tom nejsou o moc hůř, sice nemají tak velký marketing, ale kvalitou nezaostávají. Tohle jsou podle nás nejlepší Android hry prvního čtvrtletí tohoto roku.

The Escapists

Začneme hrami, které již vyšly předtím na jiné platformy, ale tento rok dostaly povedený port na Android. První zde máme The Escapists, který vyšel na začátku března. Jedná se o hodně kvalitní hru, kde je hlavním úkolem dostat se z vězení. Vynikající hratelnost doplňuje pěkná pixelová grafika. Cena hry je 129,99 Kč a po dvou týdnech si drží průměrné hodnocení na Google Play 4,5.

The Escapists: Prison Escape
The Escapists: Prison Escape

realMyst

Jako druhý port z PC zde máme realMyst, což je upravená verze jedné z nejlepších adventur, která kdy na počítačích vyšla. Celých devět let držela první místo jako nejprodávanější PC hra vůbec. Tato verze nabízí úplnou volnost na tajemném ostrově, kde musíte zjistit, co se stalo a dostat se z něj pryč. Vylepšení se dočkala i 3D grafika, ovládání a rozhraní v menu. Hra stojí 219,99 Kč a průměrné hodnocení hry se v době psaní článku zastavilo na hodnotě 4,4.

realMyst
realMyst

RollerCoaster Tycoon Classic

Jako třetí a poslední port zde uvádíme RollerCoaster Tycoon Classic. Ikonické stavění parků patří k nejlepším tycoonům na trhu a od roku 2017 se může hrát i na telefonech. Předchozí mobilní RollerCoaster hry neměly moc úspěch. Naštěstí se Atari poučilo a nyní láduje tento speciální remake, který nabízí kombinaci toho nejlepšího z prvních dvou her série. Hra stojí 189,99 Kč a průměrné hodnocení je na Google Play 4,6.

RollerCoaster Tycoon® Classic
RollerCoaster Tycoon® Classic

Fire Emblem Heroes

Nyní se přesuneme již trochu jinde, a to do vod značky Nintendo. Ať se to může zdát podivné, tak Nintendo vydalo první mobilní hru pro Android až v roce 2017 a ještě divnější může být to, že to není Mario, ale Fire Emblem Heroes. Tato série je fanouškům Nintenda velmi dobře známa, jedná se o tahové strategie s bohatým příběhem a perfektním soubojovým systémem. První mobilní hra se povedla téměř na jedničku. Fire Emblem se dá stahovat zdarma a průměrné hodnocení na Google Play má 4,6.

Fire Emblem Heroes
Fire Emblem Heroes

WarFriends

Na první pohled vypadala tato nová mobilní hra od Electronic Arts jako jednoduchá hříčka, která zabaví maximálně na pár minut. Jenže opak je pravdou, vývojáři ze studia Chillingo dokázali vytvořit perfektně fungující multiplayerovou hru, ve které je úkolem zničit protihráče. A to pomocí své čety vojáků, kterou si každý hráč upravuje podle sebe. Hra je zdarma a na Google Play má průměrné hodnocení 4,6.

WarFriends: PvP Shooter Game
WarFriends: PvP Shooter Game

Beat Racer

Další hra už za sebou nemá velkou společnost. Vývojáři z Lila Soft ale i s menším rozpočtem dokázali vytvořit nádherně vypadající hru. O to více potěší, že je rovněž zábavná a hratelnost má špičkovou. Jedná se o kombinaci závodní a rytmické hry, tudíž je ve hře i velmi kvalitní soundtrack, který se inspiruje Tronem. Rozhodně se prozatím jedná o jedno z největších překvapení tohoto roku. Potěší také to, že hra je zdarma, průměrné hodnocení se zastavilo na čísle 4,6.

Beat Racer
Beat Racer

Soul Knight

A  na úplný závěr zde máme rouge-like hru s názvem Soul Knight. Ta nabízí náhodně generované místnosti plné nepřátel, jednoduché ovládání, bezproblémovou hratelnost a pěknou retro grafiku. Ve hře se dá vybrat z několika hrdinů a dá se nasbírat celkem 120 zbraní. Navíc se dá zdarma stahovat. O své kvalitě značí i hodnocení hry, které je v době psaní článku na čísle 4,7, což je o kousíček více, než ostatní tituly v našem seznamu nejlepší Android hry prvního čtvrtletí roku 2017.

Soul Knight
Soul Knight

Jaké jsou podle vás prozatím nejlepší Android hry tohoto roku? Unikla nám nějaká hodně kvalitní hra?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)