Vylepšené Sdílení nablízko zrychlí posílání souborů

Nearby Share Sdílení nablízko automatické přijetí Google účet

Nástroj Nearby Share alias Sdílení nablízko, který jako základní součást systému Android slouží k přeposílání souborů mezi více zařízeními skrze přímé a rychlé Wi-Fi spojení, bude co nevidět fungovat ještě o něco efektivněji. V případě, kdy budou oba přístroje přihlášené k totožnému Google účtu, totiž odpadne nutnost potvrzovat u každého přenosu přijetí. I když bude telefon, tablet nebo třeba Chromebook zamčený, obsah se přijme automaticky.

Nearby Share Sdílení nablízko Google účet automaticky resize

“V příštích několika týdnech budete moci pomocí funkce Nearby Share snadno přenášet soubory mezi vlastními zařízeními. Stačí v nabídce sdílení vybrat zařízení Android přihlášená k účtu Google a rychle mezi nimi sdílet soubory. A jakmile se přihlásíte, přenosy mezi vlastními zařízeními budou automaticky přijímány – i když máte vypnutou obrazovku,” informuje Google na svém blogu, kde oznámil i několik dalších novinek v systému Android pro nadcházející dny a týdny. O pravděpodobném příchodu této funkce jsme psali již v dubnu.

Jak často využíváte Sdílení nablízko či obdobnou službu?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)