TOPlist

Jak posílat přes WhatsApp fotky a videa bez ztráty kvality?

WhatsApp jak posílat fotky videa bez ztráty kvality

Snadné sdílení pořízených fotografií či videozáznamů mezi chytrými telefony je jednou z nejpříjemnějších vychytávek dnešní multimediální doby. Vyfocení snímku nebo natočení videa mobilem není problém ani pro úplného začátečníka a to samé platí také o následném odesílání pořízeného materiálu. Stejně jako při kreativní tvorbě je možné se v tomto ohledu spolehnout na základní nástroje a nastavení, ale počítejte s tím, že to nebude bez ztráty kvality. V tomto návodu si ukážeme, jak se dají fotografie a videa posílat v nejvyšší kvalitě přes populární WhatsApp.

Fotky a videa můžete přes WhatsApp posílat bez ztráty kvality

Ať už sdílíte obsah skrze službu Fotky Google nebo ho posíláte přes oblíbenou chatovací aplikaci, v základním nastavení vždy úřaduje větší či menší komprese. Nemůžete tedy počítat s tím, že příjemce jen tak obdrží soubory v maximální kvalitě, pokud je nepošlete třeba přes úschovnu, v příloze e-mailu, přes Bluetooth či nějakou formou přenosu přes Wi-Fi. Pokud ale běžně používáte WhatsApp, můžete kvalitativně netknuté soubory díky malému triku posílat také.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Oblíbená chatovací aplikace má, podobně jako spousta dalších konkurentů, možnost odeslání fotek či videí. Právě tato varianta ale pracuje s nežádoucí kompresí, takže se jí vyhněte. Namísto toho je potřeba poslat soubory jako „dokumenty“. Díky této volbě neodejdou mediální soubory s náhledem, ale jako běžné přílohy, což zachová jejich originální podobu.

Jak na to?

  1. Otevřete si konkrétní konverzaci
  2. Klepněte na ikonu sponky představující přílohy
  3. Vyberte možnost Dokument
  4. Najděte v zařízení požadovaný soubor
  5. Klepněte na odeslat

Může se stát, že vám aplikace nedovolí odeslat příliš velké soubory (například delší videa ve vyšším rozlišení) díky tomu, že překročíte maximální povolený limit. V takovém případě budete muset pro přenos bez ztráty kvality použít jiný postup, případně zkusit počkat, než WhatsApp limit zvýší.

Jak často potřebujete posílat média v top kvalitě?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)