Funkce Sdílení nablízko dožene fajn novinkou konkurenci

Sdílení nablízko Nearby Share potvrzení přijetí

Nástroj Nearby Share (česky Sdílení nablízko), který je poměrně nedávnou reakcí společnosti Google na konkurenční služby pro přímé posílání souborů mezi zařízeními přes Wi-Fi, podle všeho dostane v jedné z nejbližších aktualizací jednu šikovnou funkci pro posílání obsahu mezi zařízeními s totožným Google účtem. Pro uživatele Sdílení nablízko jakožto univerzální Android služby půjde o novou věc, pro dřívější uživatele jiných prostředí jako Quick Share od Samsungu to ale taková novinka nebude.

Řeč je o možnosti poslat si přes Nearby Share nějaké soubory z jednoho zařízení do druhého se stejným účtem bez toho, aby musel uživatel neustále potvrzovat přijetí. Jde o malou drobnost, která ale může ve výsledku ušetřit spousty času a interakcí. Vynucované potvrzení přijetí za běžných okolností funguje jako ochrana před obdržením nechtěných souborů, což ale v tomto případě logicky odpadá.

Kromě této automatizace by se měla položka “Vaše zařízení” objevit také v možnostech viditelnosti jednotlivých přístrojů. Novinky objevil Mishaal Rahman v kódu Služeb Google Play, takže můžeme očekávat, že budou co nevidět naostro zavedeny.

Jak často používáte Sdílení nablízko či jinou alternativu?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)