Nová nadstavba Samsung One UI bude podporovat i Galaxy S8 a Galaxy Note 8

samsung one ui galaxy s8 note 8

Samsung One UI je nová nadstavba, kterou korejská společnost minulý týden představila. Je speciálně navržena tak, aby usnadnila ovládání telefonů jednou rukou. Ovládací prvky se ve velké většině přesunuly do spodní části, vrchní část displeje pak slouží hlavně k zobrazování informací. Přímo při představení Samsung prozradil, že One UI vyjde na Galaxy S9 a Galaxy Note9. V tu dobu se ještě nevědělo, jak to bude se staršími telefony. Dnes již víme, že minimálně starší vlajkové modely se dočkají také.

Nadstavba One UI nahradí Samsung Experience

Nakonec to vypadá, že nadstavba Samsung Experience na telefonech korejské společnosti moc dlouho nevydrží. Původně nadstavba nahradila TouchWiz s tím, jak se začaly vydávat nové telefony s protáhlým displejem, který má poměr stran 18:9. Ale vzhledem k tomu, že telefony jsou stále větší, tak už se nedají moc pohodlně ovládat jednou rukou. To byl jeden z hlavních důvodů, proč Samsung po dvou letech vymění nadstavbu. Novinka se nazývá Samsung One UI.

Samsung One UI demo!

Samsung One UI demo!

V první řadě se dostane na telefony Samsung Galaxy S9, Galaxy S9+ a Galaxy Note 9. Ve vybraných státech startuje dnešním dnem možnost registrace do betaverze. Brzy se připojí i loňské telefony Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8. Dále bylo potvrzeno, že stabilní verze One UI vyjde s aktualizací na Android 9 Pie. Letošní prémiové telefony od Samsungu se tak aktualizace dočkají v lednu 2019, což je datum vydání aktualizace na Android 9 Pie.

Jak se vám líbí nová nadstavba Samsung One UI?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)