MS v hokeji 2018: Jak sledovat hokej online v mobilu?

ms v hokeji 2018 jak sledovat online mobil

MS v hokeji 2018 začíná již v pátek 4. května, kdy se odehraje úvodní zápas. A jak už je u nás zvykem, přinášíme vám možnosti, jak sledovat Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 online na svém mobilu. Naštěstí se neopakuje situace jako u Olympiády 2018 a my na svém telefonu můžeme sledovat hokej zdarma. Pojďme se podívat přes co a jak sledovat MS v hokeji.

MS v hokeji 2018 Dánsko na telefonu – Obsah článku

Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 půjde hlavně na České televizi

Naštěstí se neopakuje situace, kterou jsme zažili před třemi měsíci, kdy se konaly zimní olympijské hry 2018. Práva na vysílání v Evropě převzala jiná společnost a jako hlavní zdroj přímých přenosů sloužil Eurosport. Česká televize pak měla k dispozici pouze jednu disciplínu na jednom kanálu. MS v hokeji zůstává stále v režii České televize, takže si budeme moct vychutnat většinu zápasů, a to jak přímo v televizi, tak i v aplikaci a na webových stránkách ČT.

MS v hokeji 2018 na ČT sport

Pokud nejste v blízkosti televize, je nejlepší variantou s poměrem cena/výkon aplikace ČT sport, která se dá zdarma stáhnout z Google Play. Sledovat půjdou nejen zápasy Česka, ale samozřejmě i ostatních týmů. Podle informací ze stránek ČT, se plánuje celkem 141 pořadů, které se točí kolem MS v hokeji 2018. Spadají zde samozřejmě živé přenosy, pak ale také záznamy, reprízy nebo reportáže.

Pokud jste ale někdy používali online verzi ČT sport, či přímo aplikaci při důležitém zápase (obzvlášť když hraje Česko) tak víte, že servery jsou přetížené a může se stát, že ze zápasu tak nebudete mít nic. V takových případech je pak lepší využít služby digitálních televizí.

ČT sport
ČT sport

IPTV v telefonu

Internetových televizí máme na trhu už poměrně hodně. Některé z nich jsme již také testovali, a to třeba Kuki, nebo O2 TV, další zrovna v těchto dnech testujeme. Výhodou IPTV je to, že můžete sledovat zápasy nejen na televizi, ale také na počítači a v našem případě hlavně na mobilu a tabletu.

Pokud máte předplacené v IPTV i jiné programy, tak se tu nabízí výhoda v tom, že můžete sledovat více zápasů bez větších problémů. Hlavní plus oproti IPTV je ale u zápasů, kde hraje Česká republika. Jak už jsme psali výše, tak servery ČT jsou v takových momentech přetížené a online přenos nemusí fungovat. Pokud ale použijete IPTV, tak nějaké přetížené servery vůbec nemusíte řešit.

Oficiální aplikace MS v hokeji 2018

Pokud nastane situace, kdy budou servery ČT přetížené, nebo se například ocitnete v situaci, kdy nebudete moct zapnout živý stream, tak by mohla být ideálním pomocníkem oficiální aplikace od IIFH. Ta vás bude upozorňovat na góly, najdete v ní rozpis MS v hokeji 2018, program, tabulky a další statistiky. Zároveň má i widget na plochu. Potěší také to, že aplikace podporuje češtinu.

2019 IIHF powered by ŠKODA
2019 IIHF powered by ŠKODA

Jak sledovat MS v hokeji 2018 na internetu?

Bohužel online živé přenosy v rádiu se momentálně neplánují. V minulosti jej nabízel ČRo Radiožutnál, jenže dlouholetý pořad „S mikrofonem za hokejem“ se přestal vysílat už před dvěma lety. Náhrada za něj stále chybí. Pokud Česká republika bude bojovat o medaile, je zde ale velká šance, že se přímé přenosy zařadí o do rádií.

textovy online prenos ms v hokeji 2018

Pokud vám nevyhovují výše zmíněné aplikace, tak jsou řešením také online textové přenosy, které chystá většina zpravodajských serverů. Naštěstí už je rok 2018 a počítá se s tím, že hodně uživatelů bude tyto textové přenosy sledovat na telefonech, nemusíte se tak bát, že by se v mobilních prohlížečích zobrazovaly špatně. A pokud ano, tak alternativ je hodně.

Těšíte se na MS v hokeji 2018? Přiveze Česko tento rok medaili?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)