Olympiáda 2018: Jak sledovat zimní olympijské hry na mobilu?

olympiada 2018 mobil

Olympiáda 2018 začíná oficiálně zítra v poledne, kdy startuje zahajovací ceremoniál ZOH v Jižní Koreji. Jak už je zvykem, sportuje se doslova od rána do večera a je téměř nemožné stihnout většinu sportovních událostí u televize. Většina tak bere své mobily jako jedno z hlavních “center”, kde bude získávat informace. Poradíme vám, přes co a jak sledovat zimní olympijské hry na mobilu.

Olympiáda 2018 na telefonu – Obsah článku

ZOH 2018: Za kompletní servis si musíte zaplatit

Oproti předchozím olympiádám už bohužel nenajdete kompletní vysílání na České televizi. Práva na vysílání v Evropě totiž převzala společnost, která vlastní sportovní kanál Eurosport. Ten pak bude sloužit jako hlavní zdroj přímých přenosů.

Pokud jste tedy počítali s tím, že budete používat webové stránky a aplikaci ČT, tak se musíte spolehnout pouze na jednu disciplínu, která zrovna poběží na ČT4 Sport. Na internet už se nebude vysílat několik kanálů, jako tomu bylo u minulých OH. K tomu si ale povíme informace níže. Nejprve se podíváme na oficiální mobilní aplikace určené nejen pro novinky v českém týmu.

Aplikace ZOH 2018 a Olympics

O oficiální aplikaci Českého olympijského týmu se postaral T-Mobile. Nazývá se jednoduše ZOH 2018 a jde v podstatě o velkou aktualizace předchozích verzí, které se nazývaly LOH 2016 či Czech Team. Uživatelům nabídne aktuální zpravodajství, exkluzivní obsah, program i výsledky, zkrátka všechno, co během olympiády potřebujete. Nechybí ani možnost zapnout si upozornění pro jednotlivé sporty, které nechce uživatel zmeškat.

Aplikace ZOH 2018 se zaměřuje spíše na český tým. Pokud ale chcete sledovat obecně výsledky, nebo sportovce z jiných států, tak jedním z nejlepších řešení bude oficiální aplikace s názvem Olympics. Nabízí v podstatě to stejné, akorát si zde můžete vybrat sportovce z celého světa. Musíte ale počítat s angličtinou.

V neposlední řadě pak bude mít většina zpravodajských serverů svůj speciál. Už jsme naštěstí v roce 2018, takže při vývoji těchto speciálů se počítá i s telefony a můžete tak jednoduše sledovat výsledky a zprávy bez větších problémů.

Olympics: Live Sports & News
Olympics: Live Sports & News

Olympiáda na České televizi je omezená

Jak už jsme psali výše, Česká televize musela svůj program pro ZOH 2018 značně omezit. Kvůli právům můžou vysílat pouze na jednom programu a na internetu nemůžou vysílat jiné sporty, než které zrovna běží v TV.

Kromě omezeného výběru sportu, se ale bohužel mění i další věci. Streamování přes mobilní aplikaci ČT také nebude fungovat, opět kvůli licenci. Takže pokud budete na telefonu, tak k živému přenosu budete muset využít webový prohlížeč a oficiální stránky ČT. Streamování i tímto způsobem naštěstí funguje, i když to samozřejmě není tak pohodlné jako v aplikaci. Program vysílání České televize naleznete ZDE.

Eurosport nabídne kompletní zimní olympijské hry

Pokud tedy chcete mít kompletní zážitek z olympiády a z co nejvíce sportů, tak vám nezbývá nic jiného než si předplatit službu s názvem Eurosport Player. Naštěstí pro sledování nemusíte mít předplacenou televizi Eurosport.

Během vysílání ZOH 2018 vám bude stačit předplatné na 1 měsíc, které stojí 6,99 eur, což je cca 177 Kč. K tomu ještě máte 5 dní zdarma na zkoušku, ve kterých si můžete bezplatně službu vyzkoušet a případně službu zrušit, pokud se vám nebude líbit, nebo budete s ní mít nějaké problémy.

Every Second of the Games on Eurosport Player | Winter Olympics 2018 | Eurosport

Every Second of the Games on Eurosport Player | Winter Olympics 2018 | Eurosport

Eurosport má licenci až na 900 hodin přímých přenosů, což je oproti ČT se 190 hodinami mnohem více. S Eurosport Player půjde sledovat Olympiáda 2018 přes web, podporuje se Chromecast a samozřejmě také přes Android aplikaci. Ta má v Google Play poměrně nízké hodnocení 2,9 z 5. Prozatím jsme ji krátce vyzkoušeli a neměli jsme problém. Většina negativních komentářů míří ke stabilitě streamu, což by mohl být problém během olympiády. Nicméně problémy s internetovým streamováním bývají vždy i u České televize, obzvlášť pokud jsou čeští sportovci ve finále. Uvidíme, ale jak to bude, vzhledem k tomu, že jde o placenou službu, by nemusel být nápor na servery tak velký jako u ČT.

Eurosport
Eurosport

Máte v plánu sledovat ZOH 2018 na mobilním telefonu?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)