Země varují své olympioniky před používáním mobilů v Číně

Peking olympijské hry mobil nebezpečí špionáž

“Využijte telefony, které od nás dostanete, a ne své osobní.” Olympijské výbory několika zemí začaly své reprezentanty upozorňovat, že by neměli po dobu přítomnosti v čínském Pekingu používat k přístupu k internetu a spouštění aplikací své vlastní mobily. Sportovní organizace z Velké Británie a Nizozemska již zasáhly dříve a zmiňovaly přímo digitální špionáž, stejná opatření nyní řeší i německý výbor. Telefony používané nizozemskými sportovci mají být dokonce po olympiádě zničeny.

zimni-olympijske-hry-2022.jpg

Mezinárodní olympijský výbor zatím odmítl kroky národních organizací komentovat. Jisté ale je, že zmíněné země budou sportovce co nejvíce tlačit do používání telefonů, které jim právě MOV zajistí. Tedy mobily značky Samsung, která je v tomto ohledu oficiálním partnerem her. Použití smartphonu přitom bude v Pekingu nezbytné. Počítá se s instalací aplikace “My2022”, skrze kterou se bude mimo jiné prokazovat bezinfekčnost. Právě tento nástroj a přístup k internetu doporučují sportovcům experti používat jen v předem zkontrolovaných mobilech a své vlastní používat jen před a po olympiádě.

Jak vnímáte tyto kroky výborů?

Zdroj: faz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)