Dokáže O2 TV aplikace nahradit set-top box? Vyzkoušeli jsme to

O2 TV

Služba O2 TV patří na českém trhu k těm nejstarším IPTV televizím. Byla spuštěna jako první už v roce 2006. Za tu dobu se toho samozřejmě hodně změnilo. Poslední dva roky už jdou filmy sledovat i přes O2 TV aplikaci v přenosných zařízeních. A právě na aplikaci se dnes zaměříme.

O2 TV: Má plnohodnotnou aplikaci?

V posledních týdnech jsme přinesli několik článků se srovnáním online videoték na českém trhu. Dnes už budeme pokračovat mimo hlavní téma. Protože O2 TV už je od zbytku služeb ze seznamu odlišný, a to hlavně tím, že v první řadě nabízí online přehrávání TV a videotéka je až na druhé pozici.

 

První mobilní aplikace k O2 TV vyšla již v roce 2008, v té době toho ale ještě moc neuměla. V podstatě se jednalo pouze o televizní program do kapsy. Hlavní změna přišla o dlouhých šest let později, kdy už se jednalo o plnohodnotnou aplikaci s podporou živého vysílání, včetně funkce zpětného zhlédnutí.

Živé vysílání

Jelikož se jedná o hlavní funkci služby, neočekávali jsme zde žádné problémy. A opravdu tomu tak bylo. Načtení funguje rychle a ani jednou jsme se nesetkali ani s výpadkem nějakého kanálu. K živému vysílání se dá přistupovat přes televizní program, ve kterém se po kliknutí na vybraný pořad ukáže krátký popis a možnost nastavit si nahrávání a připomenutí. Případně rychle o pořadu vyhledat další informace. Druhou možnosti je vybrat z hlavního menu položku Živé vysílání, přes kterou se rychle spustí.

Když se zaměříme na samotné přehrávání, tak se dá nastavit kvalita obrazu, u zahraničních televizí se dá většinou přepnout i na originální zvuk, a pokud to stanice podporuje, tak se dají zapnout i titulky. Většina kanálů se přehrává v SD kvalitě, záleží také na zvoleném balíčku, o kterých si ale povíme více později. Jedna z pozitivních věcí existuje u programů O2 TV Sport, kde se dá vypnout český komentář, a může tak sledovat sport v klidu, bez rušení.

Cestování časem

Další významná funkce, zde už to bohužel není tak perfektně udělané. Vracet se časem zpět můžete buď pomocí šipek na ovládání, nebo rovnou hýbat s posuvníkem. Jenže dá se říct, že se jedná o takovou malou loterii, častokrát se nám stalo, že po přesunutí pořadu dozadu, se objevilo načítání, které nezmizí, dokud se v aplikaci nevrátíte zpět do menu. Nějaký důvod, proč se to děje, jsme nevypozorovali, takže je to jen o tom, jestli se aplikaci a serverům “bude chtít”. Pokud ano, tak pak není s přetáčením žádný problém, vše se načte během pár vteřinek.

Nahrávky, připomenutí a zpětné zhlédnutí

Poslední funkce z aplikace se týkají nahrávání a připomenutí. Každý uživatel má k dispozici celkem 100 hodin, do kterých může nahrát všechny možné filmy a pořady, které chce vidět. Budou pak uloženy na účtu po dobu 30 dní a dá se na ně dívat neomezeně. Jediné mínus je v tom, že například HD kanály nahrávat nejdou. Funguje také nahrávání více pořadů najednou, a to i například v HD verzi.

Pokud ale chcete vidět pořad nebo film hned, jak se vysílá v televizi, dá se nastavit připomenutí na pět minut až jednu hodinu dopředu. A pokud uživatel zapomene, je tu funkce zpětného zhlédnutí. Všechny kanály můžete sledovat až 50 hodin zpět.

Videotéka

Ve videotéce se dá půjčit více než 1000 filmů, cena za půjčení filmu se pohybuje od 30 po 55 Kč. Půjčit film se dá přes SMS, voucherem, nebo tak, že se vám připíše na příští vyúčtování O2 TV. Jak je zvykem u jiných služeb, i zde je film půjčený na 48 hodin, přehrát jde během té doby neomezeně.

Tři odlišné tarify

O2 TV je rozdělen celkem na tři tarify, ke kterým se dají dokoupit další balíčky. Jako všechny podobné služby digitálních televizí, i O2 TV se musí předplatit se závazkem na minimálně jeden rok. Základní tarif M se dá objednat za 399 Kč za měsíc, obsahuje celkem 60 TV kanálů, z toho je 15 v HD. Dalším balíčkem je L, který stojí o sto korun více, nabízí 97 kanálů z toho 27 v HD. Největší je pak XL balíček, který za cenu 849 Kč na měsíc nabízí 119 kanálů, z toho 33 v HD a filmové kanály, jako HBO v ceně.

Všichni uživatelé internetu od O2 mají automatickou slevu 100 Kč na každý tarif. Existují ještě doplňkové balíčky, jako právě filmové kanály, které za 200 Kč/měsíc, rozšíří nabídku o HBO a Cinemax kanály. Druhým doplňkovým balíčkem je pak O2 TV Multi, který přidává podporu dvou televizí zároveň, a to za 99 Kč na měsíc. Mimo televize jde ale O2 TV sledovat ještě na počítači, mobilech nebo tabletech, za což se nemusí připlácet.

mockdrop_its-time-to-go-home

Jestli se vyplatí koupit O2 TV je hodně individuální, nicméně samotná mobilní aplikace je více než schopná zastat set-top box, nebo prohlížeč v počítači. Nemá sice všechny funkce, ale to nejdůležitější v ní najdeme a co je hlavní, funguje to. Až občas na to přetáčení vysílání zpátky. Horší už je to pak ale s cenou, pokud chce někdo mít O2 TV jen kvůli mobilní aplikaci a například přehrávání na PC, připraví se tím o zajímavé funkce ze set-top boxu.

Jaké máte zkušenosti s aplikací O2 TV vy?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)