Menu

Dokáže O2 TV aplikace nahradit set-top box? Vyzkoušeli jsme to

Služba O2 TV patří na českém trhu k těm nejstarším IPTV televizím. Byla spuštěna jako první už v roce 2006. Za tu dobu se toho samozřejmě hodně změnilo. Poslední dva roky už jdou filmy sledovat i přes O2 TV aplikaci v přenosných zařízeních. A právě na aplikaci se dnes zaměříme.

O2 TV: Má plnohodnotnou aplikaci?

V posledních týdnech jsme přinesli několik článků se srovnáním online videoték na českém trhu. Dnes už budeme pokračovat mimo hlavní téma. Protože O2 TV už je od zbytku služeb ze seznamu odlišný, a to hlavně tím, že v první řadě nabízí online přehrávání TV a videotéka je až na druhé pozici.

 

První mobilní aplikace k O2 TV vyšla již v roce 2008, v té době toho ale ještě moc neuměla. V podstatě se jednalo pouze o televizní program do kapsy. Hlavní změna přišla o dlouhých šest let později, kdy už se jednalo o plnohodnotnou aplikaci s podporou živého vysílání, včetně funkce zpětného zhlédnutí.

Živé vysílání

Jelikož se jedná o hlavní funkci služby, neočekávali jsme zde žádné problémy. A opravdu tomu tak bylo. Načtení funguje rychle a ani jednou jsme se nesetkali ani s výpadkem nějakého kanálu. K živému vysílání se dá přistupovat přes televizní program, ve kterém se po kliknutí na vybraný pořad ukáže krátký popis a možnost nastavit si nahrávání a připomenutí. Případně rychle o pořadu vyhledat další informace. Druhou možnosti je vybrat z hlavního menu položku Živé vysílání, přes kterou se rychle spustí.

Když se zaměříme na samotné přehrávání, tak se dá nastavit kvalita obrazu, u zahraničních televizí se dá většinou přepnout i na originální zvuk, a pokud to stanice podporuje, tak se dají zapnout i titulky. Většina kanálů se přehrává v SD kvalitě, záleží také na zvoleném balíčku, o kterých si ale povíme více později. Jedna z pozitivních věcí existuje u programů O2 TV Sport, kde se dá vypnout český komentář, a může tak sledovat sport v klidu, bez rušení.

Cestování časem

Další významná funkce, zde už to bohužel není tak perfektně udělané. Vracet se časem zpět můžete buď pomocí šipek na ovládání, nebo rovnou hýbat s posuvníkem. Jenže dá se říct, že se jedná o takovou malou loterii, častokrát se nám stalo, že po přesunutí pořadu dozadu, se objevilo načítání, které nezmizí, dokud se v aplikaci nevrátíte zpět do menu. Nějaký důvod, proč se to děje, jsme nevypozorovali, takže je to jen o tom, jestli se aplikaci a serverům “bude chtít”. Pokud ano, tak pak není s přetáčením žádný problém, vše se načte během pár vteřinek.

Nahrávky, připomenutí a zpětné zhlédnutí

Poslední funkce z aplikace se týkají nahrávání a připomenutí. Každý uživatel má k dispozici celkem 100 hodin, do kterých může nahrát všechny možné filmy a pořady, které chce vidět. Budou pak uloženy na účtu po dobu 30 dní a dá se na ně dívat neomezeně. Jediné mínus je v tom, že například HD kanály nahrávat nejdou. Funguje také nahrávání více pořadů najednou, a to i například v HD verzi.

Pokud ale chcete vidět pořad nebo film hned, jak se vysílá v televizi, dá se nastavit připomenutí na pět minut až jednu hodinu dopředu. A pokud uživatel zapomene, je tu funkce zpětného zhlédnutí. Všechny kanály můžete sledovat až 50 hodin zpět.

Videotéka

Ve videotéce se dá půjčit více než 1000 filmů, cena za půjčení filmu se pohybuje od 30 po 55 Kč. Půjčit film se dá přes SMS, voucherem, nebo tak, že se vám připíše na příští vyúčtování O2 TV. Jak je zvykem u jiných služeb, i zde je film půjčený na 48 hodin, přehrát jde během té doby neomezeně.

Tři odlišné tarify

O2 TV je rozdělen celkem na tři tarify, ke kterým se dají dokoupit další balíčky. Jako všechny podobné služby digitálních televizí, i O2 TV se musí předplatit se závazkem na minimálně jeden rok. Základní tarif M se dá objednat za 399 Kč za měsíc, obsahuje celkem 60 TV kanálů, z toho je 15 v HD. Dalším balíčkem je L, který stojí o sto korun více, nabízí 97 kanálů z toho 27 v HD. Největší je pak XL balíček, který za cenu 849 Kč na měsíc nabízí 119 kanálů, z toho 33 v HD a filmové kanály, jako HBO v ceně.

Všichni uživatelé internetu od O2 mají automatickou slevu 100 Kč na každý tarif. Existují ještě doplňkové balíčky, jako právě filmové kanály, které za 200 Kč/měsíc, rozšíří nabídku o HBO a Cinemax kanály. Druhým doplňkovým balíčkem je pak O2 TV Multi, který přidává podporu dvou televizí zároveň, a to za 99 Kč na měsíc. Mimo televize jde ale O2 TV sledovat ještě na počítači, mobilech nebo tabletech, za což se nemusí připlácet.

mockdrop_its-time-to-go-home

Jestli se vyplatí koupit O2 TV je hodně individuální, nicméně samotná mobilní aplikace je více než schopná zastat set-top box, nebo prohlížeč v počítači. Nemá sice všechny funkce, ale to nejdůležitější v ní najdeme a co je hlavní, funguje to. Až občas na to přetáčení vysílání zpátky. Horší už je to pak ale s cenou, pokud chce někdo mít O2 TV jen kvůli mobilní aplikaci a například přehrávání na PC, připraví se tím o zajímavé funkce ze set-top boxu.

O2 TV
O2 TV
Price: Free

Jaké máte zkušenosti s aplikací O2 TV vy?

 

Komentáře

rokyshit

z aplikace
12.11.2016 20:15

Jen ty nejlepší.

Radimwanke@gmail.com

Radim Wanke 0

z aplikace
12.11.2016 20:27

přes mobilni zařízení funguje docela rychle a svižně. ale na Windows 10 je to o poznání horší. pomalé načítání kanálů bez ohledu na hardware pc a rychlost připojení.

Jakub Radl

12.11.2016 22:13

HD programu je tam sice mene nez na stb, ale jsou tam, zrovnatak mi na nich jde bez problemu nahravat. Prepinani kamer nebo vice zapasu, tzv. MultiDimenze mi take funguje. Huawei P8 s Adroidem 6…

Miquel

z aplikace
13.11.2016 2:29

Jen bych rekl,ze nefunguje v aplikaci prehravani HD. Myslel jsem ue je chyba u mne, ale jak mi operator prozradil NAHRANY porad v HD neprehrajete v aplikaci.

czbob

z aplikace
13.11.2016 6:55

Streamováni do TV přes chromecast taky bez problémů. Jen HD nemá přes stream na TV moc dobrou kvalitu. V kvalitě HD je na tom mnohem lépe Horizon GO. Stalo by za to udělat recenzi i na něj.

avenged

z aplikace
13.11.2016 8:56

Mě MultiDimenze funguje i na mobilu v aplikaci

Salik666

Salik666 0

z aplikace
13.11.2016 15:50

Pořad v HD PŘEHRAJETE v aplikaci, právě jsem pro jistotu zkoušel přehrát – jak nahraný pořad, tak online film a funguje. :-)

Salik666

Salik666 0

z aplikace
13.11.2016 15:58

Tudíž chyba v recenzi, když píšete, že HD nelze nahrát – lze ho nahrát i přehrát!

Daevis

David TrlicaRedaktor 51

14.11.2016 11:11

Salik666:

Omlouvám se, máte pravdu. Při prvním zkoušení nahrávání HD programu mi to v telefonu vyhodilo chybu. Následně jsem vycházel z informací uvedených na stránkách O2, že HD programy nahrávat nejdou, takže jsem tuto část více nezkoumal. Dnes jsem to zkusil na jiném zařízení a nahrávání i přehrávání funguje.

RSS (komentáře k článku)