Online videopůjčovny v Česku #3: Netflix a HBO GO

HBO GO a Netflix

Klasickým videopůjčovnám už téměř odzvonilo a po celé republice jich najdeme už velmi málo. Nahrazují je online videopůjčovny, ve kterých je velké množství filmů, ale i seriálů. Pojďme se podívat na ty, které jsou dostupné oficiálně v Česku. Ve třetím díle se blíže podíváme na Netflix a HBO GO.

Kde si nejlépe v Česku půjčit film?

Na českém trhu je poměrně pestrá nabídka služeb, ze kterých se dají koupit nebo půjčit filmy. Během následujících týdnů se zaměříme celkem na sedm služeb, a to Netflix, HBO GO, Google Play Filmy a Alza Media. Prostor také dostanou internetové videopůjčovny českých televizí, jako je Voyo, iVysílání, nebo Prima Play. Všechny mají společné to, že jsou oficiálně podporované v České republice a mají vlastní aplikaci pro Android zařízení. Takže jdou přehrát na přenosných zařízeních.

Do srovnání jsme nezařadili služby, jako O2 TV, UPC Horizon GO, nebo T-Mobile TV, z toho důvodu, že videotéka je součást balíčku televizních programů, ke kterému je potřeba smlouva a nejedná se o ideální způsob, jak si rychle a bez problémů půjčit film. I když u O2 to jde i bez registrace, nicméně bez účtu si film nepřehrajete na přenosném zařízení.

online-videopujcovny

Část třetí: Netflix a HBO GO

Ve třetí a poslední části našeho miniseriálu se zaměříme na legendární Netflix a také HBO GO. Obě služby jsou si velmi podobné, hlavní rozdíl zde najdeme v obsahu, kdy každá nabízí z velké většiny odlišné filmy a seriály.

Netflix

Na začátku letošního roku jsme se konečně dočkali i my. Netflix se oficiálně dostal do Česka 6. ledna 2016. I když to vyvolalo velké pozdvižení a lidi byli nadšení z možnosti streamovat si filmy a seriály, brzy přišla studená sprcha, a to hlavně kvůli malému množství obsahu. To se naštěstí za několik měsíců hodně vylepšilo.

Samotná aplikace pro Android je téměř bezchybná. Kategorie jsou srozumitelné, případné vyhledávání rychlé. Nechybí ani možnost rychlého sdílení a přidání položek do oblíbených. Ty se pak zobrazí na hlavní stránce a Netflix podle nich bude nabízet další obsah ke sledování.

netflix-prehravani

Při výběru filmu nebo seriálu je k dispozici rychlý popis včetně jména hlavních herců a režiséra. U seriálů jsou navíc doplněny popisy jednotlivých epizod. Přehrávání jede taktéž bez sebemenších problémů, přetáčení je téměř okamžité. Přímo při přehrávání jde nastavit zvuk a titulky a také si rychle vybrat jiný díl. O vysoké kvalitě aplikace hovoří i její hodnocení v Google Play, které je v době psaní článku 4,4.

Obsah

Už jsme to načali výše. Pokud bychom srovnali americký a český Netflix, tak by to pro “naši” verzi nedopadlo nejlépe. Nicméně i obsah v české verzi se zlepšil a najdeme tam mnohem více seriálů a filmů, než na začátku roku. A když nabídku srovnáme s ostatními službami, které jsou v Česku dostupné, tak Netflix je bezkonkurenčně na prvním místě, když si srovnáme za jakou cenu všechny filmy a seriály uživatelé dostanou. Jen škoda například toho, že u některých “větších” seriálů chybí i dvě poslední série.

Cena

Celkem se dá vybrat ze tří různých druhů předplatného. Nejlevnější stojí 7,99 eur na měsíc a umožní sledovat obsah současně na jednom zařízení ve standardní kvalitě. Další možnost pak stojí 9,99 eur na měsíc a zpřístupní současné přehrávání v HD kvalitě na dvou zařízeních současně. Poslední druh předplatného stojí 11,99 eur na měsíc a je určen až pro čtyři zařízení v Ultra HD zároveň. Všechny verze jsou po obsahové stránce totožné.

Netflix
Netflix

HBO GO

HBO GO je hodně specifické, v podstatě by se dalo zařadit po bok služeb z prvního dílu, kde jsme se věnovali videopůjčovnám našich televizí. HBO GO je totiž také z velké části postavené na obsahu své televize. A většinou u jejích seriálů a filmů si HBO drží exkluzivitu, takže se nedají pouštět jinak, než v HBO GO.

Hlavní nabídka aplikace je rozdělena do tří velkých částí. První jsou kategorie, ve kterých jsou kromě klasických žánrů, také různé tipy. Jako druhé to je pak nastavení, které je spojeno i s nápovědou a různými informacemi. Ve třetí části najdete oblíbené seriály a filmy.

Každý film a seriál má přehledný panel s informacemi, kde se dá najít vše důležité. Aplikace v pohybu v menu trochu hůře reaguje a například proti Netflixu je pomalejší. Přehrávání videa je ale bezchybné, včetně přetáčení. Přímo při přehrávání jde změnit zvuk a titulky.

Obsah

U HBO GO vítězí kvalita nad kvantitou, nenalezneme v něm tisíce filmů a seriálů. Číslo je menší, ale na druhou stranu se jedná o jediné místo, jak si v Česku pustit online seriály a filmy z jejich produkce. A to včetně těch úplně nejlépe hodnocených, jako třeba Bratrstvo Neohrožených, Rodina Sopránů, Hra o Trůny anebo Temný případ. Nejen pro děti je pak připravena sekce Disney, ve které je mnoho pohádek a filmů od této společnosti, a to třeba včetně posledního dílu Star Wars. Dále v ní nalezneme i filmy, které momentálně běží na stanicích této kabelové společnosti.

Cena

Zde je možná největší mínus. Nemůžete totiž přijít na stránky HBO GO, kliknout na registraci, zaplatit a sledovat. Vše je propojeno přes tzv. operátory, což ve výsledku znamená, že k registraci je potřeba mít objednaný balíček HBO kanálů přímo pro vaši televizi. Cena se tak většinou liší společnost od společnosti. Dá se ale například pořídit i přes sledovanitv.cz, které si může jednoduše pořídit každý a není k tomu potřeba předplácet službu pro televizi.

HBO GO Czech
HBO GO Czech

Dali jste Netflixu při spuštění na českém trhu šanci? Co vám nejvíce chybělo?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)