Jak sledovat MS v hokeji 2017 přes telefon?

ms v hokeji 2017

Hokejové šílenství je za rohem. Zítra začíná MS v hokeji 2017 a i tento rok to bude v následujících týdnech jedno z nejhlavnějších témat. Pro mnohé ale může být problém, ať už třeba z časových důvodů to, že nebudou moct hokej sledovat v televizi, nebo například v hospodě. Naštěstí zde stále máme telefony.

ČT sport

O vysílání MS v hokeji se v Česku již tradičně stará Česká televize, ta se již několik let nezaměřuje jen na televizní vysílání, ale i živé přenosy přes internet. Pokud nemáte předplacenou žádnou digitální televizi, ale přitom chcete vidět živý přenos v telefonu, je právě ČT sport nejlepší variantou, respektive jejich aplikace, která se dá zdarma stáhnout z Google Play. Největší problém by mohl nicméně nastat u důležitějších zápasů, kdy bývají již tradičně přetížené servery ČT a nemusí se tak přenos spustit.

ČT sport
ČT sport

Oficiální aplikace MS v hokeji 2017

Pokud nastane situace, kdy budou servery ČT přetížené, nebo se například ocitnete v situaci, kdy nebudete moct zapnout živý stream, tak by mohla být ideálním pomocníkem oficiální aplikace od IIFH. Ta vás bude upozorňovat hlasem na góly, díky přepracovaným notifikacím. Vylepšeny byly také statistiky jednotlivých zápasů a informace k sestavám. Obsahuje také widget na plochu, abyste nemuseli mít aplikaci stále otevřenou. Potěší také překlad do Českého jazyka.

2019 IIHF powered by ŠKODA
2019 IIHF powered by ŠKODA

Rádio

Zde to je bohužel těžší, ČRo Radiožurnál svůj dlouholetý pořad „S mikrofonem za hokejem“ přestal vysílat minulý rok. Díky tomu už nemá hokej takové pokrytí, což se dotklo i živých přenosů. Zpravodajství bude probíhat i na jiných českých rádiích, bohužel se ale nechystají živé přenosy. To by se mohlo změnit v situaci, kdyby například Česko bojovalo o medaile.

Textový přenos

Řešením je také textový online přenos, který bude nabízet většina českých zpravodajských serverů. Samozřejmě tato možnost nemůže nahradit audiovizuální formy vysílání, ale stále je to alespoň o něco lepší, než třeba jen samotný výsledek. Většina významnějších zpravodajských serverů již má online textové přenosy optimalizované i pro obrazovky mobilních telefonů.

Kdy hraje Česko?

Na konec si ještě tradičně povíme informaci o tom, v jakých dnech bude česká hokejová reprezentace hrát. Hned na úvod nám byla vylosována Kanada. S touhle hokejovou velmocí se utkáme již zítra ve 20:15. Další zápas hrajeme hned další den s Běloruskem, a to přesně v sobotu 6. 5. v 16:15. Po jednodenní přestávce se pak Češi pustí na dalšího papírově silného soupeře ve skupině, tím je Finsko, se kterým se utkáme v pondělí 8. 5. ve 20:15. Další zápasy proběhnou se slabšími soupeři, kteří ale dokáží být hodně nevyzpytatelní. Ve čtvrtek 11. 5. od 16:15 to bude Norsko, v pátek 12. 5. rovněž od 16:15 to je Slovinsko. Za další dva dny v neděli, čeká Česko souboj s domácí Francií. Poslední zápas ve skupinách se uskuteční v úterý 16. 5. od 16:15, utkáme se s nebezpečnými Švýcary, kteří se v posledních letech umístili na šampionátu hodně vysoko. Pak už hraje vyřazovací část, která v ideálním případě skončí tak jako na obrázku níže.

MS v hokeji 2015

Těšíte se na MS v hokeji 2017? Přiveze Česko tento rok medaili?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)