Motorola Droid Turbo: americké monstrum přijde 28. října

motorola_droid_turbo_ico

V posledních dnech se objevilo několik informačních úniků, týkajících se připravované novinky společnosti Motorola – Droid Turbo. Má se jednat o novou “vlajkovou loď”, čemuž odpovídají i technické parametry, které se dostaly na světlo skrze marketingové materiály. V některých směrech je očividné, že Droid Turbo vychází ze stávajícího modelu Droid MAXX.

Telefon, který bude prodáván v černé a červené barvě, má být odolný proti poškrábání díky tělu z “pokovených skleněných vláken” a odolnému sklu Corning Gorilla Glass 3. Propagační materiály deklarují, že zařízení je připraveno odolat silnému dešti po dobu až 20 minut.

Motorola Droid Turbo: americké monstrum přijde 28. října Motorola Droid Turbo: americké monstrum přijde 28. října

Z hlediska hardware lze očekávat procesor čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 805 APQ8084 na 2,7 GHz, 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. K zobrazení poslouží displej s úhlopříčkou 5,2″ a rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů, čemuž odpovídá jemnost 565 bodů na čtvereční palec. V benchmarku GeekBench 3 dosáhl telefon skóre 2929 bodů (Samsung Galaxy S5 v tomtéž testu vyšplhal až na 3011 bodů).

K pořizování fotografií poslouží zadní 21Mpx fotoaparát s duálním LED bleskem, schopný nahrávat video v rozlišení 4K. O dodávku energie se má starat akumulátor s kapacitou 3900 mAh, který bude možné dobíjet i bezdrátově a měl by vydržet až 48 hodin používání. Po 15minutovém nabíjení přitom bude možné používat tento mobil až 8 hodin.

Operačním systémem bude takřka jistě Android 4.4.x KitKat, vylepšený nadstavbou a funkcemi, jako jsou Moto Voice, Moto Actions, Moto Assist a Moto Display.

Motorola Droid Turbo bude představena 28. října – odpočet můžete sledovat na webu amerického operátora Verizon.

Zdroje: Android Central, GSM Arena, Android Central, Phone Arena, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)