V mobilních aplikacích trávíme o 21 % víc času, než tomu bylo před rokem

android apps

Jak se zdá, digitální svět nás čím dál tím víc pohlcuje. Podle reportu marketingové platformy Localytics trávíme v aplikacích meziročně o 21 % víc času. To jsou jistě parádní čísla pro všechny vývojáře programů pro naše chytré telefony. A jaké kategorie aplikací jsou nejpopulárnější?

Žebříčku vévodí kategorie hudba, kam spadají všechny hudební přehrávače, služby jako Spotify, Shazam a jiné. Lidé se sluchátky na uších a hudebními aplikacemi tráví o 79 % více času, než tomu bylo před rokem. Následuje skupina točící se kolem zdravého životního stylu a fitness, která povyrostla o 51 %. Třetí příčku pak zabírají sociální sítě, čas na nich strávený se zvedl o 49 %.

time_in_app_chart 21 % average

Průměrný uživatel stráví v aplikacích přes 30 hodin měsíčně a ve svém telefonu má nainstalováno 26,8 aplikací. Studie dále poskytuje přehled o tom, jak často které kategorie aplikací otevíráme a kolik v nich při jedné “session” strávíme času. V průměru nejdéle máme otevřené hudební aplikace, naopak nejkratší dobu strávíme na sociálních sítích, které však navštěvujeme nejčastěji.

21 % average engagement_by_category

Zároveň podle společnosti comScore platí, že 75 % času trávíme se čtyřmi nejoblíbenějšími aplikacemi. Na ty ostatní už toho tolik nezbývá.

4 aplikace

Jaké čtyři aplikace využíváte nejvíc vy? Můj výběr: sociální sítě, Viber, přehrávač hudby, Nike+.

Zdroj: TC

 

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)