Microsoft uvolňuje betaverzi své aplikace Remote Desktop

ms_remote_desktop_ico

Společnost Microsoft uvolnila svou aplikaci pro Android, sloužící k připojení ke vzdálené ploše počítače s Windows, před více než rokem. Na SvětAndroida.cz jsme o vydání aplikace informovali 18. října 2013 v aktualitě Microsoft vydal aplikaci pro vzdálené ovládaní počítačů „Remote Desktop pro Android“, v lednu tohoto roku jsme pak připravili podrobný návod Jak na vzdálené připojení z Androidu k počítači.

Nový design uživatelského rozhraní width=

Vydáním nástroje pro Android ale aktivita redmondského giganta v tomto směru neskončila a výsledkem dosavadní práce je testovací beta verze s číslem 8.1.0, která se v noci na dnešek objevila v Obchodě Play. Podle seznamu provedených změn by měla přinést nový design uživatelského rozhraní, který můžete vidět na obrázcích v tomto článku, vylepšenou správu uživatelských účtů a v neposlední řadě také možnost současného připojení k více relacím (počítačům/serverům).

Microsoft Remote Desktop Beta samozřejmě i v této verzi používá proprietární komunikační protokol RDP. Podle popisku v Obchodě Play má aplikace následující vlastnosti a funkce:

  • Podpora gest.
  • Zabezpečené připojení k datům a aplikacím s technologií NLA (Network Level Authentication)
  • Jednoduchá správa všech vzdálených připojení z jednoho místa.
  • Podpora streamování zvuku a videa.

7,6 MB velkou aplikaci můžete zdarma instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Microsoft Remote Desktop Beta (Deprecated)
Microsoft Remote Desktop Beta (Deprecated)
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)