Microsoft Hololens 2 není levný. Značně ale vylepšuje komfort i pohlcení do rozšířené reality

hololens 2 AR headset microsoft

Společnost Microsoft představila na veletrhu MWC 2019 HoloLens 2. Novou verzi headsetu pro rozšířenou realitu. Nová verze vylepšuje komfort i ponoření do AR. Microsoft také vylepšil parametry headsetu. Bohužel cena je stále hodně vysoká a masové rozšíření se stále nedá očekávat.

Microsoft u HoloLens 2 headsetu vylepšil téměř každý aspekt

V první řadě má nová verze AR headsetu dvakrát větší zorné pole. A to při zachování stejného rozlišení 47 pixelů na stupeň. Novinka má rovněž nový displej a nechybí ani 3D ToF senzor, který má na starost hloubku. Navíc je HoloLens 2 vybaven dvěma senzory pro sledování očí a skenerem oční duhovky pro bezpečnost.

HoloLens2

Lepší komfort je hlavně kvůli vyváženému těžišti, využívají se modernější a lehčí materiály. Nový mechanismus také umožňuje jednodušší nasazení headsetu, aniž by je musel uživatel pokaždé upravovat. Vylepšen byl také odvod tepla z headsetu, protože první generace se poměrně dost zahřívá a není to zrovna příjemné. Poslední novinka k designu potěší hlavně lidi, kteří nosí brýle. Microsoft zapracoval na tom, aby i s brýlemi bylo dlouhodobé používání headsetu pohodlné.

Introducing Microsoft HoloLens 2

Introducing Microsoft HoloLens 2

Jedna z novinek je podpora Unreal Engine 4. Pravděpodobně se ale pro HoloLens nebudou dělat pokročilé hry, což by ani nebylo ekonomicky výhodné pro těch pár uživatelů, kteří si pořídí HoloLens 2 na domácí použití. Druhá verze je stále spíše určena pro společnosti. Unreal Engine 4 se může využívat k vytvoření 3D prostorů do aplikací, reklamních materiálů apod.

Vydání HoloLens 2 je plánováno ještě v tomto roce. Cena v USA je 3 500 dolarů. V přepočtu s DPH tak cca 96 tisíc Kč. Existovat bude i předplatné, kdy se bude dát půjčit HoloLens 2 za cca 3 500 Kč měsíčně.

Jak se vám líbí Microsoft HoloLens 2?

Zdroj: ign.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)