TOPlist

Meta spustila AI generátor obrázků! Je zcela zdarma a mohl by konkurovat i Dall-E

Meta Imagine
  • Uživatelé USA nově mohou využít nástroj Imagine 
  • Jedná se o nový bezplatný generátor obrázků
  • Byl dostupný pouze prostřednictvím virtuálního asistenta Meta AI

Meta nedávno oznámila přidání umělé inteligence do svých produktů, mezi nimi se objevil i produkt Imagine. Jedná se o generátor obrázků, podobně jako Dall-E nebo Leonardo.AI. Tento nástroj byl dosud k dispozici pouze prostřednictvím virtuálního asistenta, avšak nově bude jako samostatný produkt. Zatím je k dispozici pouze pro uživatele USA, ale můžeme očekávat, že se brzy objeví i u nás.

Kromě toho společnost uvedla, že aktuálně testuje více než 20 dalších způsobů, jak vložit umělou inteligenci do svých produktů a zjednodušit tak uživatelům jejich používání. Tento nástroj zvolil velmi jednoduché a instinktivní uživatelské rozhraní, pouze o jednom textovém poli a tlačítku k výzvě na generování. Bude dostupný na samostatné webové stránce imagine.meta.com a to zcela zdarma.

Nástroj Imagine

Neviditelný vodoznak jako záruka bezpečnosti

Otázky bezpečnosti ohledně AI stále nabývají na síle a i na to Meta bere ohled. Veškeré vygenerované obrázky budou obsahovat vodoznak, který je pro lidské oko téměř neviditelný, takže bude lehce identifikovatelné, že jde výtvor umělé inteligence. Kromě toho nabídne při úpravě fotografií novou funkci, která dokáže roztáhnout pozadí fotografie a doplnit jej tak, aby například ve Stories vypadaly lépe.

Vyzkoušíte Meta Imagine?

Zdroj: AndroidAuthority, about.fb

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)