Generátor obrázků, který obchází pravidla a je zdarma. Leonardo.AI pořád dokáže generovat reálné osoby

Elon Musk
  • Generativní umělá inteligence se rozšířila koncem minulého roku
  • Leonardo.AI je kreativní technologie, která vytváří obrázky
  • Nabízí 150 kreditů zdarma a obnovují se po 24 hodinách

Spousta uživatelů si o umělé inteligenci stále jen čte, ale mnohdy z důvodů placení modelů se k vyzkoušení ještě nikdy neodhodlali. To by se mohlo změnit u dnešního tipu. Leonardo.AI je platforma pro generování obrázků na základě textové výzvy, zhmotní vaší představu a umožní ji rovnou sdílet s podobně nadšenou komunitou. A nejlepší na tom je, že nabízí 150 tokenů každý den, které často ani nestihnete vypotřebovat.

Generátory vizuálního obsahu ovládají svět

AI generátory za poslední rok zažily vývoj, který asi nikdo z nás nečekal. Kromě textových generátorů a dalších jiných praktických pomocníků internet zaplavil generovaný vizuální obsah. Mezi těmi nejznámějšími nástroji je například discordový Midjourney nebo Dall-E 3, kterého můžeme znát z GPT-4. Avšak oba zmíněné modely jsou poměrně drahé, pokud je neplánujete využívat pravidelně. A v tom je velká výhoda Leonardo.AI!

Leonardo.AI

Leonardo.AI vykouzlí umělecké dílo a navíc dá 150 tokenů zdarma

Nástroj vám poskytne mnoho různých návrhů, až ve čtyřech variantách a navíc si můžete zvolit i požadovaný rozměr. Můžete si vybrat z několika stylů, k dispozici je například ilustrační styl, animovaný nebo naopak fotorealistický. Tvůrci aplikace vytvořili spousty možných stylů pro představy každého kreativce a navíc v placené verzi je dokonce umožněno vytvořit si styl vlastní, který můžete sdílet s komunitou. Umožní vám trénování a uchování jednoho vlastního modelu a pokud se vám na vygenerovaném obrázku něco nelíbí, zadáte pouze negativní prompt a nástroj prvek odstraní.

Na rozdíl od ChatGPT dokáže vygenerovat veřejně známé osobnosti, za předpokladu, že jsou na internetu populární a mají specifický obličej. Ačkoliv budou mírně deformovaní, ve většině případů tvář poznáte. Schválně, jestli poznáte, o koho jde?

A s tím je samozřejmě nutné zmínit i nevýhody a jednou z těch největší je až abnormální nepřesnost. Pokud generujete osoby, setkáte se například s velmi nepřesným počtem prstů a to můžete být rádi, že jsou ruce jen dvě. S krajinkami a městy si mnohdy poradí velmi dobře, ale i tam se vyskytnou chyby v podobě trojkolejí a jiných kiksů. Poslední nevýhodou může být angličtina – pokud nejste zdatný angličtinář, který má problém vyjádřit svou představu v jiném jazyce. Ale i s tím vám poradí překladač nebo třeba ChatGPT.

Je nutné si s promptem (zadáním) mírně pohrát a prozkoumat, jak nástroj funguje, pomoci vám může i „Prompt Generation“ který za vás zadání napíše rozsáhleji a srozumitelně pro jazyk generátoru, aby ho nejlépe pochopil. A abychom neukazovali jen ty méně povedené kousky, Leonardo.AI může vygenerovat i poměrně kvalitní umělecký a rozmanitý obsah.

Znáte Leonardo.AI?

Zdroje: vlastní

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)