Měsíční přehled: Marshmallow stále stoupá, jak jinak než pomalu

Marshmallow-vs – náhleďák

Každý, kdo je dobře obeznámen s infrastrukturou operačního systému Android, ví, že jeho problémem je fragmentace. I dnes ještě stále můžeme najít spoustu zařízení, která mají nainstalovanou pět let i více starou verzi systému. Nyní zde máme měsíční přehled pro měsíc červenec. A jak již vám musí být jasné z nadpisu, verze Marshmallow si opět o pár drobných procent přilepšila.

Měsíční přehled se letos mění pomalu

Android 6.0 Marshmallow byl výrobci přijat jen velmi chladně. Jen těžko se začátkem roku prosazoval a v měsíčních přehledech stoupal jen po drobounkých procentech. Za chvíli to bude rok, co byla současná nejnovější verze vydána. A i dnes je tato verze nainstalována teprve na 13,3 % všech Android zařízení, což je o 3,2 % více, než minulý měsíc.

Měsíční přehled - červenec

V červenci ale stouplo i zastoupení starší verze 5.1 Lollipop. Ta je nyní nainstalována na 20,8 % všech zařízení. Spolu s verzí 5.0 Lollipop, která má 14,3 %, tak Android Lollipop jako celek zabírá největší část trhu se 35,1 %. Hned v závěsu se pak drží ještě starší verze 4.4 KitKat, která je se svými 30,1 % druhou nejčastější verzí Androida.

Android 7.0 Nougat je na dobré cestě. Kolem brzy vydané nové verze je poměrně hodně humbuku, i když výrobci většinou, až na několik výjimek, ještě ani neoznámili, které modely se updatu dočkají. Nezbývá tedy než doufat, protože Android 7.0 Nougat bude důležitou verzí, jež přinese spoustu zajímavých nových funkcí, které vám doslova přirostou k srdci. Tedy, pokud se dočkáte.

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)