Linux pro Samsung Galaxy stále existuje: Betaverze je za rohem

linux na dex samsung galaxy telefony tablety ubuntu

Před rokem jsme se poprvé mohli dozvědět o tom, že Samsung chystá plnohodnotnou podporu Linuxu. A to na své chytré telefony Galaxy S8 a Galaxy Note 8. Jenže od té doby se mnoho novinek o této funkci neobjevilo, vypadalo to, že již vyšumí do zapomnění. Dnes ale korejská společnost překvapila, když oznámila, že příští týden začne betaverze funkce Linux na DeX.

Linux na DeX příští týden startuje v betatestování. Prozatím jen na dvě zařízení

Ještě před rokem se mluvilo o podpoře pro Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note8, což byly v tu dobu nejnovější prémiové telefony společnosti. Od té doby se ale již dostalo na Galaxy S9, Galaxy Note 9 a také na prémiový tablet Galaxy Tab S4. A právě na poslední dvě jmenované zařízení bude k dispozici betaverze.

[SDC18] Linux on DeX Will Make It Easier for Developers to Code on the Go

[SDC18] Linux on DeX Will Make It Easier for Developers to Code on the Go

Prozatím v tuto chvíli není jasné, jestli se Linux na DeX objeví i na starších zařízeních, na kterých se tato funkce představila. A co to vlastně je? Ve zkratce podpora distribucí Linuxu na Samsung Galaxy. Využívat se bude režim Samsung DeX, přes který se telefon promění v jednoduché PC. Díky podpoře Linuxu se ale můžou otevřít úplně nové možnosti.

linux na dex samsung galaxy

Oficiálně se bude podporovat speciálně upravené Ubuntu 16.04, neoficiálně ale můžou lidé zkoušet jakékoliv distribuce. Zaregistrovat do testování se můžete na stránce linuxondex.com, testování startuje 12. listopadu a končí 14. prosince.

Těšíte se na podporu Linuxu  na Samsung Galaxy zařízeních?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)