Lenovo K3 jako konkurence Xiaomi za méně než 2500 Kč

Lenovo K3 titul

Není žádným tajemstvím, že to Lenovo myslí se svým mobilním byznysem vážně a dělá vše pro to, aby se vedle největšího výrobce počítačů na světě stalo jedničkou i v tomto odvětví. Představilo smartphone, jehož hlavním cílem je zaútočit na pozice velmi populární Xiaomi Redmi 1S a to zejména na domácím, čínském, trhu. Telefon dostal poněkud bizarní název Lenovo K3 “Music Lemon”.

lenovo K3 2

Jedná se o smartphone, jenž svou cenou spadá do nejnižší kategorie. I tak ale dokáže nabídnout velmi zajímavou výbavu, která zajisté uspokojí víc než pouhého nenáročného uživatele. Tak předně se telefon může pochlubit 64-bitovým procesorem se čtyřmi jádry tikajícími na frekvenci 1,2 GHz. Pokud však čekáte některý z procesorů MediaTek, které jsou pro tuto cenovou kategorie typické, jste na omylu. Lenovo K3 je totiž osazeno procesorem od Qualcommu, konkrétně se tedy jedná o Snapdragon 410. K dispozici je také operační paměť o velikosti, dnes již nutného minima, 1 GB. Data si může uživatel uložit buď do interního úložiště o kapacitě 16GB nebo na paměťovou kartu. Displej zde Lenovo zvolilo IPS o úhlopříčce 5 palců a stále ještě dostatečným HD (1280 x 720 px) rozlišením. Hlavní fotoaparát dokáže pořizovat snímky o rozlišení až 8 MPx, přední kamerka pak nabídne 2 MPx snímač. Velkou předností, v této cenové kategorii, je bezesporu přítomnost LTE konektivity. Svůj název “Music Lemon” si telefon, krom ostře žluté barvy, vysloužil také díky použití zvukové technologie Wave MaxxAudio. Rozměry telefonu jsou 141 x 70,5 x 7,9 mm a použitá baterie má kapacitu 2300 mAh.

lenovo K3 3

Lenovo K3 ale nekonkuruje Xiaomi Redmi 1S pouze parametry, nýbrž i cenou. Ta byla pro čínský trh stanovena na 599 juanů, což v přepočtu znamená přibližně 2300 Kč.

Jak se vám Lenovo K3 líbí? Dali byste mu před Xiaomi Redmi 1S přednost?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)