TOPlist

Aka Thermomix z Lidlu. Robot na vaření za pár korun

kuchynsky-robot-silvercrest-vs-thermomix-srovnani
  • Kuchyňský robot z Lidlu může konkurovat prémiovému robotu Thermomix 
  • Je výrazně levnější
  • Disponuje pokročilými smart funkcemi

Možná že znáte prémiového robota na vaření Thermomix TM6. Jde o špičkového kuchyňského robota, kterého si můžete zakoupit přibližně za 36 000 Kč. Na e-shopu Lidlu či Kauflandu najdete velmi podobný model. Jeho cena je však výrazně nižší, ušetříte s ním i více než 10 000 Kč. Pojďme se podívat zda SILVERCREST KITCHEN TOOLS Monsieur Cuisine Smart SKMS 1200 A1 na svého dražšího konkurenta stačí.

Režimy

U kuchyňského robota jsou nejdůležitější jeho základní funkce. Těch je u obou modelů opravdu dost, a označení „multifunkční robot“ si tak rozhodně zaslouží. S Thermomixem a Silvercrestem můžete samozřejmě vařit, mixovat či hníst. A stejně jako většině dalších robotů jim nečiní žádný problém ani sekání, míchání či mletí. Oba mají taktéž ohřívací funkce a vaří v páře i bez ní. To jsou poměrně obyčejné režimy, ale ve výbavě robotů najdeme i funkce, které zas tak běžné nejsou. Zmiňme například fermentování, emulgování nebo sous-vide.

Kompletní tabulka režimů modelů

SILVERCREST Thermomix
Společné
Vážení Vážení
Hnětení Hnětení
Ruční vaření Vaření
Vaření v páře Vaření v páře
Vaření vajec Vaření vajec
Sous-vide Sous-vide
Slow Cook Pomalé vaření
Fermentování Fermentace
Turbo Turbo
Ohřev vody Ohřev
Vaření rýže Vaření rýže
Předmytí Předmytí
Mixování Mixování
Míchání Míchání
Sekání Sekání
Mletí Mletí
Emulgování Emulgace
Rozdílné
Smoothie Škrabka
Opékání Šlehání
Drcení Zahušťování 
Pyré Karamelizace 
Smažení 

Jak je patrné z tabulky, některými režimy disponuje pouze jeden ze soupeřících robotů. Thermomix má navíc škrabku, šlehání, karamelizaci a zahušťování. Silvercrest zase jednoduchou tvorbu pyré či smoothie, a také opékání, drcení a smažení. I s Thermomixem můžete smoothie a pyré vytvořit, nemá pro to ale samostatný režim. Smažit však bohužel opravdu neumí, což je za mě jeho obrovské mínus. Proto u mě tento souboj SILVERCREST KITCHEN TOOLS Monsieur Cuisine Smart SKMS 1200 A1 jednoznačně vyhrál.

Monsieur Cuisine Smart SKMS 1200 A1 – vaření | Lidl Česká republika

Monsieur Cuisine Smart SKMS 1200 A1 - vaření | Lidl Česká republika

Technické parametry

Při výběru kuchyňského robota rozhodně nesmíme zapomínat ani na jeho technické parametry. U těch mě hned na první pohled zaskočil rozdíl velikosti hlavních mixovacích nádob. Silvercrest má nádobu s objemem 4,5 l, kdežto Thermomix pouze 2,2 l. Jídlo můžete v případě obou modelů připravovat i v jiných nádobách, často ale budete potřebovat také tu základní. Důležitý je i maximální příkon pro míchání a další práci nožů, ten je u Silvercrestu 1 050 W. U Thermomixu tuhle veličinu v návodu bohužel nenajdeme. Jako maximální příkon modelu je však uvedeno 1 500 W, a z téhle hodnoty bych tak vycházel. Odpovídaly by jí rovněž i maximální otáčky. Silvercrest má motor s maximálním počtem otáček 5 500 ot./min, kdežto u Thermomixu mohou být otáčky až 10 700 ot.min. Dražší robot tak bude pracovat efektivněji a rychleji. Model z Lidlu však svou práci rozhodně odvede taktéž. Co se rychlostních stupňů týče, mají oba modely shodně 10 + Turbo. Vždy si tak můžete zvolit ten nejoptimálnější. Určitě je dobré podívat se i na ovládání robota. U obou modelů najdeme klasický otočný přepínač a dotykový displej.

Další funkce

Po technických parametrech přichází na řadu další funkce, kterými model disponuje. V tomto ohledu jasně vítězí Silvercrest. Můžete jej díky integraci Google Asistenta ovládat hlasem. A Rovněž máte i možnost ovládání některých funkcí pomocí mobilní aplikace. Ani jednu z funkcí u Thermomixu nenajdeme. Aplikace je navíc česky, takže se v ní jednoduše zorientujete.

Thermomix má také svou aplikaci. Slouží však spíše pouze jako katalog receptů. Ten v aplikaci od Silvercrestu najdeme taktéž. U obou robotů máte k dispozici opravdu velké množství tipů na jídla, která byste si mohli chtít uvařit. Recepty jsou navíc dále přidávány a aktualizovány.

Potěší také rychlé přepočítávání potřebného množství surovin podle navoleného počtu strávníků, které je součástí funkční výbavy Silvercrestu. Thermomix má výbavu výrazně chudší. Oproti Silvercrestu však disponuje například chytrým teploměrem Thermomix Sensor. Ten měří poměrně přesně teplotu různých pokrmů, zajímavé je ovšem především to, že změří i teplotu litých a kynutých těst. S oběma roboty se lze také připojit k WiFi. Jen Silvercrest však můžete začlenit i do vaší chytré domácnosti.

Monsieur Cuisine App
Monsieur Cuisine App
Thermomix Cookidoo App
Thermomix Cookidoo App

Závěr

Pojďme si to shrnout. Věřím, že pro většinu zákazníků bude lepší volbou SILVERCREST KITCHEN TOOLS Monsieur Cuisine Smart SKMS 1200 A1. Ten i přes svou nižší cenu disponuje velkým množstvím základních funkcí, a na rozdíl od konkurenta v něm můžete i smažit. Nesmíme zapomínat ani na smart funkce, jako je ovládání hlasem či aplikací, které najdeme taktéž pouze u Silvercrestu. Thermomix TM6 bych však rozhodně nezatracoval. Oproti Lidl robotu je výrazně výkonnější, a připraví tak jídlo velmi efektivně a rychle. Pro jídelní provozy, restaurace nebo kavárny je tak Thermomix určitě vhodnější.

Fotogalerie SILVERCREST KITCHEN TOOLS Monsieur Cuisine Smart SKMS 1200 A1

Fotogalerie Thermomix TM6

Kuchyňský robot Thermomix s pokrmy_1

Zakoupíte si Thermomix nebo levnější konkurenci?

Zdroj: Lidl, Thermomix – 1, Thermomix – 2, Thermomix – 3, Thermomix – 4 Thermomix – návod k použití,  The Spoon

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)