Co vše si normální lidi dokážou koupit za cenu jednoho nového iPhonu?

co vsechno muzete mit za cenu noveho iphonu

Představení nových iPhonů vyvolá vždy mnoho diskuze, a to nejen u fanoušků Apple. Častokrát se k novým výrobkům vyjádří i konkurenční společnosti. Tento rok tomu nebylo jinak. Nezapomněl se ozvat Huawei, který Applu děkoval za to, že nepřináší žádné inovace. Samsung zveřejnil obrázek, kde ukazuje, co všechno můžete mít za 43 490 Kč, tedy cenu nejdražší verze Apple iPhone XS Max. Tohle povedené rýpnutí do Applu nás inspirovalo k tomu, abychom cenu srovnali i s jinými výrobci a takhle to dopadlo.

Za cenu jednoho nového iPhonu si u Android konkurence koupíte opravdu hodně věcí

Začneme se Samsungem, který to odstartoval. Společnost se chlubí, že za 43 tisíc Kč koupíte nejvybavenější verzi Samsung Galaxy Note 9 s 512GB vnitřní paměti, k tomu se dají koupit chytré hodinky Samsung Galaxy Watch, bezdrátová nabíječka a odolný kryt. Společnost ještě dodala, že lidem vystačí peníze ještě na jablečný koláč.

co se da koupit za cenu jednoho noveho iphonu samsung

U Huawei to bude zajímavější. Nejvybavenější model Huawei P20 Pro s interní pamětí 128GB stojí 19 tisíc Kč. K nim si můžete koupit chytré hodinky Huawei Watch 2 za 7 tisíc Kč. Do limitu se dostane ještě i tablet Huawei MediaPad M5 s cenou 11 500 Kč. Do virtuálního košíku ještě můžeme přidat bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds za 3 500 Kč. Výsledná cena za všechny tyto věci je 41 tisíc Kč, takže ještě za dva a půl tisíce můžete utratit za příslušenství.

huawei p20 pro co se da koupit za cenu iphonu

Zapomenout nemůžeme ani na Xiaomi. Začneme nejvybavenějším telefonem, který je na našem trhu dostupný, je to Xiaomi Mi Mix 2S, za který zaplatíte cca 15 990 Kč. Pro lepší dopravu po městě se vám může hodit elektrická koloběžka Xiaomi Mi Scooter 2 za cenu 11 tisíc. 360 stupňové kamery nejsou prozatím moc rozšířené, nicméně ta od Xiaomi patří k tomu nejlepšímu. Za Mi Sphere Camera zaplatíte 8 tisíc Kč. Zapomenout nemůžeme samozřejmě ani na chytré hodinky, v tomto případě je nejlepší verzí Xiaomi Amazfit 2 Stratos za 5,5 tisíc Kč. V neposlední řadě můžete pořídit hodně povedené multimediální centrum Xiaomi Mi Box 4K za 2 tisíce. Za všechny tyto výrobky zaplatíte 42,5 tisíce Kč. Takže vám ještě 1 tisíc Kč zůstane na příslušenství.

telefon-xiaomi-mi-mix-2S-stoji-mene-nez-iphone

Takhle ve srovnání už Apple iPhone XS Max nevypadá příliš dobře. Obzvlášť když vezmeme v potaz, že Apple stále nedodává v balení rychlou nabíječku (viz test rychlosti nabíjení) a nově ani redukci na 3,5mm audio konektor. Pokud majitelé iPhonů chtějí tyto věci, musí si připravit další tisíce.

Vybrali byste si radši iPhone XS Max 512GB, nebo některý z balíčku produktů Samsung, Xiaomi nebo Huawei?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)