Na trh míří nová elektro koloběžka Mercedes-AMG se 40km dojezdem

Mercedes-AMG E-Scooter nová elektro koloběžka

Automobilová společnost Mercedes-Benz posílá na trh novou městskou koloběžku Mercedes-AMG E-Scooter, která je novější a vylepšenou verzí staršího modelu. I tento model pro německého giganta zkonstruovala společnost Micro Mobility. Čerstvě představená elektro koloběžka má stejně jako starší verze 500W výkon, maximální rychlost 20 km/h (můžete tedy aktuálně běžně do ulic třeba i v ČR) nebo nosnost 100 kilogramů, má ale o dost delší dojezd. Ten činí 40 kilometrů, přičemž starší koloběžka nabídla jen 25.

E-Scootery od Mercedesu jsou si velmi podobné i vzhledově a konstrukčně. Kromě pár technických detailů na nové verzi zaujme hlavně nový branding zvýrazňující značku AMG. Nechybí potřebné osvětlení, displej na řídítkách, teleskopické nastavení výšky a snadné skládání. Mercedes-AMG E-Scooter váží 15 kilogramů, při složení má rozměry 105 x 32 x 15 cm a baterie (9.6 Ah, 450 Wh) se nabíjí maximálně 3,5 hodiny.

NEW Mercedes-AMG E-Scooter

NEW Mercedes-AMG E-Scooter

Kola mají průměr 200 milimetrů a jsou plná, což je předurčuje spíše pro jízdu po rovném terénu, nicméně vpředu i vzadu je drobné odpružení. Bezpečné zastavení a případnou rekuperaci zajišťují tři brzdy. Mercedes-AMG E-Scooter by se měla prodávat za 1 399 eur, tedy cca 33 tisíc Kč.

Mercedes-AMG E-Scooter nová elektro koloběžka zadní kolo

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Zaplatili byste tolik za koloběžku hlavně kvůli značce?

Zdroj: Mercedes

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)