Jak zapnout mizející zprávy v Messengeru? Jednoduše jedním tahem

Messenger mizející zprávy

V online komunikaci existují situace, kdy je minimálně pro jednu stranu vhodné, aby odeslaný obsah nezanechal digitální stopu. Ano, bavíme se o mizejících příspěvcích či zprávách. Formát dočasného obsahu zpopularizoval svého času hlavně Snapchat a postupně se jej ujali i další aplikace a služby. Nyní jsou mizející zprávy oficiálně dostupné i pro uživatele aplikace Messenger. V současné době jsou k dispozici pro uživatele ve Spojených státech a v několika dalších zemích světa. Brzy k nim přibudou i další země, včetně České republiky. Zavedení této novinky mimo jiné znamená i to, že dočasné zprávy budou fungovat také v Instagramu, ve kterém Messenger nedávno nahradil dřívější zprávy.

Messenger a mizející zprávy

Aktivace nového režimu se dá provést dvěma způsoby a oba jsou velmi snadné. Tím prvním je přepínač v nastavení konkrétní konverzace. Nese název Mizející režim (v originále Vanish mode). Druhý způsob je ještě banálnější. Stačí v konkrétní otevřené konverzaci udělat swipe nahoru, tedy potáhnout prstem od spodního okraje obrazovky. Zapnutí Mizejícího režimu způsobí, že budou budoucí odeslané zprávy mizet poté, co si je příjemce prohlédne a poté opustí okno aplikace. To v daný okamžik platí pro všechny účastníky konverzace. Jakmile mizení jeden zapne, platí to pro všechny.

Messenger mizející zprávy zapnutí

Vývojáři Facebooku připravili i několik možností, jak se bránit zneužití. Aplikace bude například umět poslat odesílateli takové zprávy upozornění, že protistrana pořídila snímek obrazovky. Mizející zprávy Messenger zprostředkuje jen mezi lidmi, kteří jsou již v komunikátoru v kontaktu. S úplně cizími lidmi tedy fungovat nebude. Pokud byste měli potřebu konverzaci nahlásit třeba právě kvůli pořízení screenshotu, report bude obsahovat až hodinu staré zprávy, které už pro účastníky zmizely.

Messenger mizející zprávy ochrana

V tuto chvíli “český” Messenger mizející zprávy neumí, musíme si počkat na zavedení novinky do dalších regionů. Jakmile do ČR dorazí a podaří se vám ji spustit (přes tlačítko nebo zmíněný swipe), budete o možnostech nového režimu informováni skrze dialogové okno s nápovědou.

Budete tuto novinky používat? V jakých případech?

Zdroj: TZ Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)