Jak máte rychlá data? Změřte si to!

Jak-máte-rychlá-data-Změřte-si-to!

Rychlost připojení k Internetu je jedním z klíčových faktorů ovlivňujících celkový dojem z používání chytrého telefonu. Obecně se dá říci, že pomalé spojení přináší řadu problémů, počínaje špatnou odezvou a konče nefungujícími internetovými službami. Jak máte rychlá data? To si můžete změřit pomocí nástroje Network Speed – Monitoring od vývojářského studia Evozi.

Obsah článku

Co Network Speed – Monitoring slibuje?

V popisku dosud oficiálně nepublikované aplikace v Obchodě Play se na prvním místě dočtete, že se jedná o testovací beta verzi, která nemusí být stabilní a může obsahovat chyby. Jedná se o malý, rychlý a bezplatný síťový nástroj, se kterým můžete sledovat rychlost sítě v reálném čase a zobrazovat přesné informace.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Průběžně aktualizovaný údaj o přenosových rychlostech v oznamovací liště.
  • Plovoucí widget.
  • Podrobná statistika denního využití dat.
  • Graf rychlosti stahování a uploadu.
  • Informace o denních přenosech v oznámeních.
  • Sleduje data za posledních 30 dní.
  • Widget se zobrazením času síťové odezvy (ping).
  • Přesné sledování využití dat.
  • Nenáročný na baterii a operační paměť.

 

Jak máte rychlá data?

Už jste se někdy pozastavovali nad tím, proč se nějaké webové stránky načítají pomalu? Nyní můžete sledovat rychlost sítě v upozorněních nebo plovoucím widgetu. Ale pojďme hezky od začátku. Po prvním spuštění se zobrazí průvodce, který ve třech krocích představí základní funkce. Pak se již ocitnete v rozhraní aplikace, kde horní polovinu zabírá průběžně aktualizovaný graf přenosových rychlostí. Pod ním je aktuální a nejvyšší naměřená rychlost stahování a identifikace síťového připojení.

Protože autoři musí být z něčeho živi, následuje reklamní proužek (reklamy se lze zbavit za 31 Kč přes položku Remove Ads v postranní nabídce) a pod ním pak informace o celkových přenosech. K vidění jsou denní a měsíční statistiky, a dále rozdělení na data přenesená přes Wi-Fi a mobilní připojení.

Další možnosti najdete v postranní nabídce. Tak například v sekci Detailed info jsou k dispozici data za poslední měsíc den po dni. Snadno tak zjistíte, kolik jste toho přenesli v jednotlivých dnech přes Wi-Fi a mobilní data. V sekci Network Traffic po udělení oprávnění spustíte plovoucí widget, zobrazující průběžně informace o tom, jaká aplikace přistupuje k Internetu, a jakou rychlostí přenášela data.

V nastavení, které najdete v sekci Settings, lze vypnout/zapnout zobrazování informací o přenosech v oznamovací oblasti (Notification Bar), případně nastavit další podrobnosti této notifikace (Notification Settings). Údaje je možné zobrazovat také v panelu rychlého nastavení – stačí si jen standardním způsobem vytáhnout příslušnou dlaždici. V sekci Usage Monitoring lze nastavit upozornění v případě, kdy objem přenesených dat překročí vámi nastavenou mez.

Resumé

Podobných aplikací, měřících datové přenosy, je v Obchodě Play nespočet. Funkci měření přenesených dat obsahuje i samotný operační systém Android. Proč si tedy nainstalovat nástroj Network Speed – Monitoring? K jeho hlavním devizám patří zobrazování aktuální přenosové rychlosti v oznámeních. Líbil se nám také plovoucí widget, průběžně odhalující všechny aplikace, přistupující k síti. Pochvalu si také zaslouží čisté, moderní a snadno pochopitelné uživatelské rozhraní.

Škoda jen, že nástroj není lokalizován do češtiny, nicméně to se v případě zatím nepublikované beta verze dá odpustit.

Network Speed – Monitoring můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším. Dosud si tuto aplikaci nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů, nicméně u nepublikovaných programů není k dispozici průměrná známka.

Network Speed - Speed Meter
Network Speed - Speed Meter

K měření rychlosti internetového připojení můžete použít také aplikaci Speedtest.net, kterou jsme recenzovali před dvěma roky, v případě připojení přes Wi-Fi pak doporučujeme prostudovat aplikace pro měření, zabezpečení, hledání, analýzu a další zajímavosti.

Sledujete, jak máte rychlá data?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)