TOPlist

Stahujte! HyperOS se dostává na další oblíbené telefony Redmi a POCO

redmi note 13 xiaomi hyperos
  • Rozhraní MIUI je postupně nahrazováno modernějším HyperOS
  • Nyní se aktualizace dočkávají další oblíbené telefony
  • Tři z nich jsou letošní a spolu s nadstavbou dostávají i Android 14

Xiaomi pokračuje v rozšiřování své nadstavby HyperOS, která nahrazuje dlouho používané MIUI s cílem vytvořit komplexní ekosystém chytrých zařízení. Před nedávnem se aktualizace konečně dostal populární tablet Xiaomi Pad 5 a ještě před ním letošní model Redmi Note 13 Pro 5G, teď se možnost updatovat naskytla majitelům dalších Redmi a POCO telefonů.

HyperOS se dostává například na Redmi Note 13 NFC (pozor, neplést s Redmi Note 13 4G, jež se prodává i v Česku – to se HyperOS teprve dočká), které je nejlevnějším modelem z letošní mainstreamové řady zařízení. S elegantním designem (viz obrázek výše) a 108Mpx fotoaparátem nebezpečně útočí na konkurenty v nižší střední třídě.

Xiaomi Redmi Note 13

Kde koupit:

Cena od: 4 299 Kč

Majitelům telefonu, který debutoval s Androidem 13 a MIUI 14, se dle dostupných informací zpřístupnil build OS1.0.2.0.UNGMIXM o velikosti 4,5 GB, po jehož instalaci se nadstavba změní na HyperOS a operační systém se upgraduje na Android 14.

Redmi-Note-13-OS1

Updatu se dočkávají také dva letošní modely nižší třídy, a to Redmi 13C a jeho rebrandovaná verze POCO C65. I tyhle telefony dostávají s buildem OS1.0.1.0.UGPMIXM kromě rozhraní HyperOS také novější Android. Modernější nadstavby se dočkávají také telefony Redmi Note 11 Pro 5G a POCO X4 Pro 5G z roku 2022. Oba původně používaly Android 11, avšak s postupem času se dopracovaly až k Androidu 13, u něhož nadále zůstávají. Příchod HyperOS (build s označením OS1.0.3.0.TKCMIXM) je pro ně poslední významnou aktualizací.

Pokud se k vám update ještě nedostal, nezoufejte. Xiaomi rozšiřuje aktualizace postupně, aby se vychytaly případné chyby, než se systém rozšíří na statisíce telefonů.

Má vaše zařízení HyperOS?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)