TOPlist

Historicky nejlevnější ohebný telefon je tu. Má 120Hz displej a 40Mpx foťák

huawei pocket s

Huawei už na našem trhu nějakou dobu prodává vlajkový telefon Huawei P50 Pocket, na který jsme pro vás dělali před časem recenzi. V březnu startoval na ceně 34 999 Kč, což není málo peněz a tak se čínská firma rozhodla, že představí levnější variantu v podobě Huawei Pocket S. Dostala slabší čipset a o něco horší fotoaparát, za to cena byla snížena poměrně dost.

Stejně jako P50 Pocket se může model Pocket S pochlubit 6,9palcovým OLED displejem s rozlišením 2790 x 1188 pixelů. Nechybí 120Hz obnovovací frekvence a samozřejmě také 10,7Mpx selfie kamerka v průstřelu. Na zadní straně se nachází 40Mpx hlavní snímač a 13Mpx ultraširoký senzor. Výkon má na starost čip Snapdragon 778G, což je oproti Snapdragonu 888 jisté zhoršení, avšak při běžném používání by vás tento čip určený pro vyšší střední třídu neměl nikterak omezovat.

Co se týče výdrže, tu dostala na starost 4000mAh baterie s podporou 40W nabíjení. Systémem je pak HarmonyOS ve verzi 3.0, takže je jasné, že se bude mobil prodávat alespoň nyní pouze v Číně. Není ale vyloučené, že se dočkáme i evropského debutu. K dispozici je v zelené, zlaté, růžové, modré a černé variantě, přičemž za základní cenu si firma účtuje 5 988 CNY, což je asi 20 300 korun bez daně.

HUAWEI Pocket S- Launch

HUAWEI Pocket S- Launch

Co říkáte na nový ohebný mobil od Huawei?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)