Huawei P20 Pro vs. iPhone XS Max: Kdo má nejlepší fotoaparát na trhu?

Srovnání Huawei P20 Pro vs iPhone XS Max ve fototestu DxOmark

Huawei P20 Pro s trojitým fotoaparátem je neoficiálně považován za nejlepší fotomobil na trhu. Před několika dny vyšly nové iPhony XS, které mají ambice tento fakt změnit. Podaří se Applu sesadit čínského soupeře z nejvyšší příčky v DxOMarku a zaujmout jeho místo?

Huawei P20 Pro vs. iPhone XS Max: nejlepší může být jen jeden

V posledních letech se Huawei daří výborně. Jeho telefony získávají skvělé recenze, procesory Kirin prohánějí konkurenci, přinášejí inovativní, softwarová řešení a tržní podíl stále roste. Ty tam jsou doby, kdy bylo jméno tohoto čínského výrobce synonymem pro lowend. Nějaké kazy na kráse sice samozřejmě najít můžeme, ale nikdo není dokonalý, že? Každopádně jeho fotoaparáty aktuálně patří k tomu nejlepšímu na trhu. Plně to prokazuje model Huawei P20 Pro, jehož trojitý fotoaparát, v populárním fototestu DxOMark, dosud udržel první místo i v konkurenci nejvyšších modelů od Samsungu – Galaxy S9 a Note 9. Nyní Huawei P20 Pro uhájil svou pozici na čele i před iPhone XS Max.

Srovnání fotoaparátů Huawei P20 Pro vs. iPhone XS Max vs Samsung Galaxy Note 9 DxOmark

Nově otestovaný Apple iPhone XS Max získal, ve známém fototestu DxOMark, velmi vysokých, celkových 105 bodů (110 ve foto testu, 96 ve video části). V konečném výsledku to stačilo až na druhé místo za Huawei P20 Pro. To na prvním místě kraluje s  celkem 109 body (114 z foto testu, 98 z video části). Čínský výrobce tak před iPhony uhájil nejvyšší pozici. Povede se mu to samé i s Google Pixel 3 a LG V40 ThinQ, jenž vycházejí již tento měsíc?

Udrží Huawei svou první pozici i proti Google Pixel 3?

Zdroj: dxomark.com, androidcommunity.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)