Testujeme Huawei MateBook D16. Ptejte se na cokoliv

Huawei Matebook D16 test

Před měsícem představil Huawei na své akci v Instanbulu kromě sluchátek FreeBuds Pro 2 či ohebného Mate Xs 2 také laptop Huawei MateBook D16, který se nám nyní dostal do redakce. Pod tímto článkem se tedy můžete tradičně zeptat na cokoliv, co vás ohledně této novinky zajímá.

Huawei MateBook D16 v redakci Svět Androida

Pojďme si říct něco ke specifikacím. Huawei MateBook D16 je určen uživatelům, kteří chtějí velkou obrazovku. Dominantou je zde tedy 16palcový LCD panel s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a poměrem stran 16:10. Maximální jas činí 300 nitů a potěší rovněž 100% pokrytí prostoru sRGB. Konkrétně v našem testovaném kusu tiká procesor Intel Core i7-12700H, který dostal hned 14 jader a jde o jeden z vůbec nejvýkonnějších laptopových procesorů. Dopomáhá mu 16 GB LPDDR4x RAM a 512GB SSD disk.

K dostání bude ale také levnější verze se stále výkonným procesorem Core i5-12500H. Grafický výkon v každém případě obstarává integrovaný čip Intel Iris Xe, který k našemu překvapení podává velmi dobrý výkon. Výdrž má na starost 60Wh baterie s podporou 65W nabíjení. V blízké době se tedy můžete těšit na plnohodnotnou recenzi, do té doby se můžete své otázky směřovat dolů do komentářů.

Co vás zajímá ohledně laptopu MateBook D16?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)