HTC One a Samsung Galaxy S4 Google Edition v prodeji, u nás nedostupné

BNtBbGbCcAAon1k2

Naše domovina opět doplácí na to, že je až na chvostu zájmu velkých firem. Zatímco například Microsoft není schopen ani několik měsíců po vydání dostat do Čech oficiální cestou tablet Surface, Google pro změnu nabízí jen notně omezený obchod Play. A na něm se právě dnes objevily v nabídce “Google edice” dvou známých vlajkových lodí.

Není tomu dávno, co internetem proletěly informace, že Samsung a HTC chystají přenést na své high-endové modely čistý Android prostý jakýchkoliv nadstaveb. Byli jsme nadšeni, protože uživatelské rozhraní je zkrátka součást telefonu, kterou je třeba zahrnout do porovnání při výběru nového telefonu. A najdou se mnozí, kterým se nadstavby vývojářů nelíbí a mají pocit, že akorát zbytečně zpomalují telefon. Zkrátka není na škodu rozumná možnost volby, kdy posuzujete jen výkonnost hardwaru a zpracování těla přístroje, přičemž jako bonus dostanete unifikovaný systém a pravidelné aktualizace přímo od Googlu. Podle zpráv od uživatelů zahraničního obchodu Play se už konečně v sekci Devices objevily oba dva přístroje.

BNtBbGbCcAAon1k

My zatím můžeme jen tiše závidět dva nadupané telefony s čistým Androidem s cenovkami 600 USD (HTC One) a 650 USD (Samsung Galaxy S4), protože je pro nás sekce s prodejem zařízení nedostupná. I tak považujeme za vhodné o celé události informovat, koneckonců je dobré vědět, že se výrobci hnuli kupředu a kdo ví – třeba i na naši zemičku brzy dojde. Naděje ale vkládáme nejen do rozhodnutí samotných výrobců, kteří připustili, že pro stávající majitele možná ukuchtí na chlup stejnou ROMku, kterou si pak budeme moci do telefonu flashnout. Protože i kdyby k tomu nedošlo, pořád jsou tu XDA-Developers…

 

Zdroj: Phandroid

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)