Telefon Honor 5C poodhalen. Zopakuje úspěchy předchůdce?

Honor 5C titul

Společnost Huawei a její dceřinná značka Honor letos chrlí jeden vybavený model za druhým a mají tak hodně našlápnuto. Loni prodali 108 milionů chytrých telefonů, letos plánují číslo zvýšit na 140 milionů. Naposledy značka Honor představila model 5X, Huawei modely P9 a plánují v obnovování modelové řady pokračovat. Ohledně telefonu Honor 5C se předběžně hovořilo o 2 datech, ale vzhledem k tomu, že se 13. dubna žádný Honor nepředstavil, nezbývá nic jiného, než čekat do 28. dubna, kdy by se měl nový model dle dostupných informací představit.

Čtečka otisků prstů a dvě paměťové verze

Žádné specifikace nejsou oficiální, ale úniky z TENAA bývají spolehlivé a často odkryjí chystané zařízení v celé své kráse. 5C by měl mít tělo podobné modelu 5X. Novinku oproti minulému roku bude představovat čtečka otisků prstů přítomná na zadní straně pod čočkou 13MPx fotoaparátu s jednou přisvětlovací diodou. Na přední straně by se kromě 8MPx kamerky měl nacházet zejména 5,2palcový FullHD displej zobrazující prostředí Androidu 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI. Provoz by měl zajistit osmijádrový procesor Kirin 650 s 2900mAh baterií. Nabídka pamětí bude sestávat ze dvou velikostí, 2/16 GB a 3/32 GB s možností rozšíření paměti o 128 GB prostřednictvím MicroSD karty.

Velké rozměry i hmotnost

Tlačítko zapínání displeje se dle fotek nachází na pravé straně. Rozměry tohoto pravděpodobně kovového telefonu nezůstaly malé. 147,1 × 73,8 × 8,3 mm a hmotnost 156 gramů předurčují tento telefon do silnějších rukou. Cena zůstává neznámá, lze však předpokládat, že bude nižší než u Honoru 5X, který se u nás prodává za 6 tisíc Kč s DPH.

Co na nový Honor 5C zatím říkáte?

Zdroj: Androidheadlines.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)