Menu

Telefon Honor 5C poodhalen. Zopakuje úspěchy předchůdce?

Společnost Huawei a její dceřinná značka Honor letos chrlí jeden vybavený model za druhým a mají tak hodně našlápnuto. Loni prodali 108 milionů chytrých telefonů, letos plánují číslo zvýšit na 140 milionů. Naposledy značka Honor představila model 5X, Huawei modely P9 a plánují v obnovování modelové řady pokračovat. Ohledně telefonu Honor 5C se předběžně hovořilo o 2 datech, ale vzhledem k tomu, že se 13. dubna žádný Honor nepředstavil, nezbývá nic jiného, než čekat do 28. dubna, kdy by se měl nový model dle dostupných informací představit.

Čtečka otisků prstů a dvě paměťové verze

Žádné specifikace nejsou oficiální, ale úniky z TENAA bývají spolehlivé a často odkryjí chystané zařízení v celé své kráse. 5C by měl mít tělo podobné modelu 5X. Novinku oproti minulému roku bude představovat čtečka otisků prstů přítomná na zadní straně pod čočkou 13MPx fotoaparátu s jednou přisvětlovací diodou. Na přední straně by se kromě 8MPx kamerky měl nacházet zejména 5,2palcový FullHD displej zobrazující prostředí Androidu 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI. Provoz by měl zajistit osmijádrový procesor Kirin 650 s 2900mAh baterií. Nabídka pamětí bude sestávat ze dvou velikostí, 2/16 GB a 3/32 GB s možností rozšíření paměti o 128 GB prostřednictvím MicroSD karty.

Velké rozměry i hmotnost

Tlačítko zapínání displeje se dle fotek nachází na pravé straně. Rozměry tohoto pravděpodobně kovového telefonu nezůstaly malé. 147,1 × 73,8 × 8,3 mm a hmotnost 156 gramů předurčují tento telefon do silnějších rukou. Cena zůstává neznámá, lze však předpokládat, že bude nižší než u Honoru 5X, který se u nás prodává za 6 tisíc Kč s DPH.

Co na nový Honor 5C zatím říkáte?

Zdroj: Androidheadlines.com.

 

Komentáře

Uni

uni -45

15.4.2016 11:17

Pokud nabídne podobnou užitnou hodnotu jako předchůdci a s nimi jsou současní majitelé spokojeni, jistě ano. V rozměrech (řekl bych že v této třídě majoritní parametr, zvláště když někdo jede v této řadě výrobce) by problém být neměl, ostatní parametry jsou relativně marginální.
Pokud tedy výrobce neotrávil dosavadní uživatele aktualizační politikou, na úspěch zaděláno.
Ačkoli teď jsem si všiml, že výrobce zřejmě vyměnil HW čudly za SW, hm…

Tatrox

Tatrox 0

z aplikace
15.4.2016 11:22

pokud bude +- stejny jak Honor 5X a uz bude mit na palube Android 6,tak doufam ze uz brzy dorazi A6 i na muj H5X

Jirka2014

z aplikace
15.4.2016 12:21

Někteří výrobci chápou možnosti využití softwarového tlačítka. Někteří tvrdošíjně ne!

Libor Truxa

15.4.2016 13:55

Se SW tlačítky problém nemám a myslím, že je to hodně o zvyku. Dostal jsem se k nim s model P7, předtím jsem měl pouze HW.
Při běžném provozu ten prostor na displeji nechybí (a navíc je lze udělat schovávací), při fullscreen režimu zmizí a nepřekáží; není problém je zobrazit jednoduchým gestem.
A navíc je systém umožňuje uspořádat – pamatuji si, jak Huawei HW tlačítka model od modelu přehazovalo (tlačítko Zpět vlevo nebo vpravo) a dost mě to vytáčelo.

Uni

uni -45

15.4.2016 14:13

Libor Truxa: Ne, toto systém neumožňuje. Jsou na tvrdo, jak poloha, tak chování. Logicky, je to základní prvek pohybu v systému, musí to být naprosto transparentní a sjednocené. Ale někteří výrobci v rámci úprav systému (jo, proto se ty aktualizace zpožďují nebo ani neexistují) mohou umožnit úpravu, já vím o LG. Ale Android toto neumožňuje. Pokud se nepletu, ani W10M.
Pokud tě rozčilovala nejednotnost HW čudlů, co teprve SW, to je tóčo:) Úplně miluju, když se mi dostane do ruky jakýsi tablet s výborným nápadem, že v hlavní liště je třeba screenshot klávesa (nebo hlasitost, nebo miniaplikace, nebo jiná pitchovina), to fakt běsním…. a vytvářím screenshoty. Ještě že např. Samsung po několika letech dostal rozum. Ale iPad je iPad, co si budeme nalhávat.

RSS (komentáře k článku)