Google Pixel Tablet přichází. Je ideální (nejen) do domácnosti a v balení má příjemný bonus

Google Pixel tablet
  • Google po dlouhé době vstoupil na trh s Android tablety
  • Pixel Tablet jde ale trochu vlastní cestou
  • Za základní variantu zaplatíme 679 eur

Před rokem na akci Google I/O poodhalil Google svůj Pixel Tablet a po několika letech se tak pomyslně vrátil na scénu s Android tablety. Na podrobné specifikace, cenu i dostupnost jsme si ale museli počkat až dodnes. Nový tablet od Googlu nejde proti konkurenci, nenabídne tak skvělý poměr mezi cenou a výkonem, za to má ale několik “fíčur”, které jinde nenajdeme.

Google Pixel Tablet disponuje 11palcovým LCD displejem s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a 60Hz obnovovací frekvencí. Maximální jas pak činí 500 nitů, takže je asi každému jasné, že nejde o nic zásadně skvělého. Zatím ale nebudeme hanit, jelikož jsme jej neměli možnost testovat. Displej každopádně podporuje USI 2.0 stylus. Co se týče výkonu, o něj se stará čipset Google Tensor G2, který Google nasadil už do loňských Pixelů, ale také Pixelu 7a, který byl rovněž představen dnes. Doplňuje jej 8 GB RAM a 128/256GB úložiště.

pixel tablet displej

Co se týče fotoaparátů, ty zde nalezneme dva. Jeden přední a jeden zadní. Oba dva mají shodné rozlišení 8 Mpx a umějí nahrávat video ve Full HD rozlišení. Google označil Pixel Tablet za nejideálnější zařízení pro videohovory, v Google Meet můžeme využít funkci nepřetržitého sledování obličeje (obdoba Center Stage) a nebo portrétní režim.

Google Pixel Tablet: Help in Your Hand and at Home

Google Pixel Tablet: Help in Your Hand and at Home

Zvukovou stránku obstarává čtveřice reproduktorů a trojice mikrofonů, audio jack ale chybí. Jediným konektorem je USB-C (3.2 Gen1), skrz který dobijete 27 Wh baterii. Ta by měla zvládnout až 12 hodin přehrávání videa. Z konektivity stojí za zmínku Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 a dokonce také UWB. Čtečka otisků prstů se pak nachází na boční straně. Google Pixel Tablet běží na Androidu 13 s tím, že by měl být brzy aktualizován na Android 14. Zajímavá je také podpora uživatelských profilů, takže může zařízení využívat celá rodina. 

K novému tabletu od Googlu dostaneme zdarma také nabíjecí stojánek s reproduktorem takže z něj můžete rázem udělat i chytrý displej, něco jako Nest Hub. Pokud k němu bude připojen, může vám například prezentovat fotky z Fotek Google, nechybí rychlý přístup pro spuštění Google Home a ovládání chytré domácnosti.

A ceny? Za základní variantu se 128GB úložištěm si Google účtuje 679 eur, což je asi 16 000 korun. K dostání bude v bílé, šedé a modré verzi. Pokud si ho chcete objednat z Německa, mrkněte na náš návod.

Google Keynote (Google I/O ‘23) – American Sign Language

Google Keynote (Google I/O ‘23) - American Sign Language

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nový tablet od Googlu?

Zdroj: Google I/O

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)