TOPlist

Google Pixel 7a představen. Láká na lepší foťáky, displej a hromadu dalších vychytávek

Pixel 7a barvy
  • Google Pixel 7a konečně představen
  • Láká na 90Hz displej, bezdrátové nabíjení i výkon
  • Dostal se do něj rovněž nový 64Mpx hlavní snímač

Po hromadě úniků informací a dokonce jedné plnohodnotné recenzi na YouTube se konečně oficiálně ukázal Pixel 7a. Stalo se tak na dnešní konferenci Google I/O, na které došlo k představení dalších zajímavých novinek, ať už je řeč o Pixel Tabletu, Wear OS 4 či Androidu 14.

Google Pixel 7a se od svého loňského předchůdce odlišuje hned v několika směrech a designově se podobá klasickému Pixelu 7. Velkého vylepšení doznal displej. Díváme se na 6,1palcový OLED panel s Full HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. Konečně se tedy i u levnějšího telefonu od Googlu nachází rychlejší displej, ačkoliv na konkurenty se 120Hz panely stále nemá. Podstatné však je, že tu alespoň nějaká je. Každopádně má alespoň z prvních ukázek poměrně tlusté rámečky, což je škoda. Součástí displeje je pochopitelně i vestavěná čtečka otisků prstů, avšak k odemknutí můžete použít i přední kamerku, která rozpozná váš obličej.

Google Pixel 7a specifikace:

  • 6,1″ OLED, Full HD+ rozlišení, 90Hz frekvence
  • čipset Google Tensor G2
  • 64Mpx hlavní + 13Mpx ultraširoký snímač
  • IP67 certifikace
  • 4385mAh baterie, 18W drátové, 7.5W bezdrátové nabíjení
Pixel 7a všechny varianty

K velkým změnám došlo také na poli fotoaparátů, především toho hlavního. Pryč je z dnešního pohledu historický 12Mpx snímač z Pixelu 6a (ale také Pixelu 5, 4, 3 a dokonce i 2) a namísto něj zde máme nový 64Mpx senzor, který je o 72 % větší. Doplňuje jej 13Mpx ultraširoký senzor a vepředu nalezneme 13Mpx selfie kamerku. Stejně jako u každého jiného Pixelu se můžeme spolehnout na vychytávky jako je noční režim, kouzelná guma či softwarové opravení rozmazané fotky. Novinkou je také 8x Super Res Zoom (v předchozí generaci jsme ho měli také, ale pouze 7x).

Google Pixel 7a: Built to Perform and Priced Just Right

Google Pixel 7a: Built to Perform and Priced Just Right

Pod kapotou tiká čipset Google Tensor G2 v kombinaci s 8 GB RAM a 128GB úložištěm, o výkon tedy rozhodně nebude nouze, jelikož jde o ten samý čipset, který tiká i v loňské řadě Pixel 7. Samozřejmostí je také certifikace IP67 a nově zde nalezneme také 7,5W bezdrátové nabíjení, což není v dané cenové kategorii dodnes standardem. Baterii o kapacitě 4385mAh můžeme samozřejmě dobíjet i drátově a to maximálním výkonem 18 W.

A cena? Tu Google letos stanovil na 509 EUR, což je asi 12 600 korun. Mezigeneračně tak došlo o zdražení, avšak k předobjednávce dostanete zdarma sluchátka Pixel Buds A, což je fajn. K dispozici bude v bílé, modré, černé a oranžové verzi, přičemž prodej startuje už dnes. Pokud náhodou nevíte, jak objednat Pixely z Německa, mrkněte na jeden z našich předchozích textů.

Google Keynote (Google I/O ‘23) – American Sign Language

Google Keynote (Google I/O ‘23) - American Sign Language

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám zamlouvá nový Pixel 7a?

Zdroj: Google I/O

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)