TOPlist

Google Pixel 7 (Pro) dostávají populární AI funkci! Už vám také funguje?

Google Pixel 7 Pro AI
  • Funkce Circle to Search umožňuje vyhledávání objektů jejich zakroužkováním
  • Nedávno byla její podpora rozšířena na telefony Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro
  • Koncem měsíce se dostane také na loňská zařízení od Samsungu

Při oficiálním debutu vlajkové řady Samsung Galaxy S24 představil Google zajímavou funkci Circle to Search, která byla prezentována i jako součást balíčku Galaxy AI. Tahle vychytávka využívající umělé inteligence, jež se spustila koncem ledna, se samozřejmě nevyhnula ani modelům Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Nyní se konečně rozšiřuje i na starší zařízení a dočkávají se nejen majitelé loňských Samsungů (k nim se funkce dostane koncem měsíce), ale i vlastníci předloňských Pixelů.

Právě telefony Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro vychytávku Circle to Search adaptovaly už v pondělí 11. března, ale k některým uživatelům teprve expanduje. Na mém Pixelu 7 Pro začala fungovat až dnes (pondělí 18. března), ačkoliv jsem v nastavení (Nastavení – Přístupnost – Ovládací prvky systému – Režim navigace – Navigace gesty/třemi tlačítky) viděl možnost „Vyhledávání zakroužkováním“ už několik dní dopředu. I když jsem ji ale měl zapnutou, Circle to Search jsem k dispozici neměl, a to ani po intuitivním zapnutí a vypnutí nebo změně navigačního režimu.

Circle to Search Google Pixel 7 Pro

Nyní, když už se funkce konečně kamarádí s mým telefonem, mohu dlouze podržet úchyt, popřípadě tlačítko Domů, ve spodní části obrazovky, čímž se mi otevře rozhraní, do něhož mohu kreslit. Objekt, který zakroužkuji (popřípadě na něj kliknu, počmárám jej atp.), se následně telefon pokusí najít na internetu pomocí vyhledávače Google – systém se v podstatě příliš neliší od toho, s jakým pracuje služba Google Lens. Ve svém příspěvku na fóru podpory Google doporučuje před zakroužkováním objektu na něj dvěma prsty přiblížit záběr, abyste dosáhli přesnějších výsledků.

Má váš Google Pixel 7 (Pro) Circle to Search?

Zdroje: vlastní, X, Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)