Google Pixel 6a nakonec zřejmě dostane Tensor. Budeme se však muset spokojit s horším fotoaparátem

pixel 6a bílý

Je tomu jen pár dní, co jsme vás informovali možném příchodu telefonu Google Pixel 6a. Respektive, bylo by hodně překvapivé kdyby se jedna z nejúspěšnějších řad od americké firmy nedočkala nástupce. V předchozím článku jsme vám ukazovali první neoficiální rendery a zmiňovali jsme, že by se měl telefon dočkat stejného 50Mpx hlavního snímače a možná také čipsetu Qualcomm Snapdragon 778G. Dnešní informace však říkají něco jiného.

První informace o Google Pixel 6a

Dle nich se Google Pixel 6a interně označuje jako Bluejay a měl by disponovat 12,2Mpx fotoaparátem Sony IMX363, který se nachází v Pixelu 5, Pixelech 4a nebo Pixelech 4. Nemá chybět ani 12Mpx ultraširoký fotoaparát Sony IMX355 a selfie kamerka má rovněž zůstat totožná. Půjde o 8Mpx fotoaparát, který nalezneme i ve standardní verzi Pixelu 6. Web 9to5google rovněž prozradil, že by měl v telefonu tikat čipset Google Tensor, díky kterému se dočkáme také funkcí jako živý překlad či nového HDR videa. Dopomáhat by mu mělo 8 GB RAM a 128GB úložiště.

Nové informace tedy tvrdí, že se Google rozhodne vydat cestou lepšího čipsetu v kombinaci s horším fotoaparátem nežli naopak, což nám osobně dává větší smysl. Nechcete čekat na Pixel 6a, zkuste si přečíst naší recenzi na plnohodnotný Google Pixel 6, který se dá koupit na Google Store DE.

Jak se těšíte na Google Pixel 6a?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)