Chystané Google novinky: Co všechno uvidíme 4. října?

Google novinky

Google novinky se nezadržitelně blíží, již zítra bychom se měli dozvědět hodně věcí. Celá akce bude naštěstí streamována a každý ji bude moc sledovat na YouTube. Představení telefonů Pixel a Pixel XL je už potvrzené. Čeho se ale dočkáme dále?

Google novinky: Daydream VR, Home, 4K Chromecast a Andromeda?

Pixel a Pixel XL

Hlavní důvod, proč se akce koná. Už víme hodně detailů, mnoho je ale zatím v rámci spekulací, takže není zcela jasné, kolik překvapení Google dokázal utajit. Co už je ale jasné, že nová telefonní řada se nebude jmenovat Nexus, ale Pixel. Za výrobou má stát HTC, a to u obou modelů. Ty by měly téměř identické, až samozřejmě na velikost displeje. Další informace o Pixel telefonech naleznete v našim souhrnu spekulací.

Google Pixel
Google Pixel

Google Pixel

1.0
 • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 2770 mAh
 • Cena od 6 896 Kč
Google Pixel XL

Google Pixel XL

1.0
 • Displej 5.5", 1440 x 2560 pixelů, AMOLED, 534 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3450 mAh
 • Cena od 13 490 Kč

Údaje v katalogu jsou prozatím orientační a můžou se po oficiálním představení změnit.

Google Home

Kromě samotných telefonů to vypadá, že i v dalších směrech se bude jednat o hardware žně. Dále tu máme chytrý reproduktor Google Home, který se oficiálně představil v květnu na I/O 2016. Měli bychom se dočkat prvního ukázání toho, jak funguje v praxi a hlavně se dozvědět, kdy a za kolik se bude prodávat. Spekulace hovoří, že začne na 129 dolarech, což by v přepočtu bez DPH dělalo 3100 Kč. Samotné vydání by mělo stihnout vánoční trh, jak tvrdí některé zahraniční servery.

Google assistant home

Chromecast Ultra / Plus

Původně se měla nová verze Chromecastu představit již minulý rok, z nějakého důvodu se to ale pozdrželo. Nový Chromecast by se měl jmenovat Ultra nebo Plus a hlavní změna je v tom, že bude podporovat 4K rozlišení. Spekuluje se, že díky této podpoře se poměrně dost zvýší cena zařízení, a to na 69 dolarů, v přepočtu by to pak bez DPH dělalo 1700 korun.

Google Daydream VR

Při prvním představení Daydream VR Google řekl, že jejich virtuální realita bude dostupná na podzim. Uznávaný server Bloomberg tvrdí, že se na trh dostane během několika týdnů, takže se zítra pravděpodobně dočkáme ceny a data vydání. Google se nechal slyšet, že utrácí nemalé peníze na VR obsahu, jako jsou hry nebo filmy. Velkou roli by v obsahu měli mít i YouTube hvězdy, což je pro někoho plus, ale pro další se může jednat o velké mínus.

virtuální realita Daydream VR - náhleďák

Google Wi-Fi

Trošku v pozadí je nový router od Googlu, který by se taktéž měl ukázat. Jmenovat se bude jednoduše Google Wi-Fi a stát by měl 129 dolarů, v přepočtu bez DPH 3100 Kč. Co přesně ale bude umět oproti konkurenci, se zatím neví. Neměl by ale konkurovat routerům OnHub, které už jsou rok na trhu. Hlavně by se ale mělo jednat o výrobek Googlu, a ne pouze partnerství, jak je to právě u OnHub.

OnHub 4

Andromeda

Spekulace o novém systému Googlu se minulý týden šířily internetem rychlostí blesku. Ve zkratce se jedná o kódové označení systému, který by měl spojit výhody Androidu a Chrome OS. Více informací můžete nalézt v článku, který jsme o Andromedě připravili. Mohlo by se jednat o takové velké překvapení na konec.

Další Google novinky?

Vše nebude jen o hardwaru, očekává se také představení Androidu 7.1, se kterým by Pixel telefony už měly jít do oběhu. Co přesně bude mít nového, není vůbec jasné. Nicméně téměř jisté je, že přijde nová verze Google Nexus / Pixel Launcheru, který už v betaverzi unikl na internet. Očekává se i větší integrace Google Assistenta, který si již každý může vyzkoušet dnes v Google Allo.

Přijde další přejmenovávání?

U Googlu se v poslední době přejmenovává jak o život. Nejprve to byl Nexus na Pixel, pak se stejného osudu dočkal i Launcher a před pár dny se změnil Google for Work / Google Apps for Work na Google Cloud a GSuite. Dočkáme se dalších nových názvů?

Na které Google novinky se nejvíce těšíte?

zdroj: androidpolice.com, theverge.com, pcadvisor.co.uk, bloomberg.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)