Nový launcher od Googlu: Vyzkoušejte nástupce Pixel Launcher

launcher od Googlu

O tom, že se Google rozhodl zbavit Nexus řady, jsme už psali. Nahradí jej Pixel řada, kterou známe z chromebooků a nyní i jako nový launcher od Googlu. On tak nový zase není, v jádře je to Google Launcher, který se původně měl jmenovat ještě jinak. Každopádně je aktualizovaný o nový design a funkce, které přijdou s oficiálním představením Pixel telefonů. Kromě toho si ale Pixel Launcher připravil i jednu větší novinku.

Pixel Launcher je nový Launcher od Googlu

Když na začátku srpna poprvé unikla nová verze Google Launcheru, byla nazvaná Nexus Launcher, nicméně obsahovala ještě několik chyb. To mohlo být dáno tím, že se jednalo o ranou verzi. Nasvědčuje tomu i název Nexus Launcher. Nedlouho poté totiž vyšlo najevo, že řada Nexus končí a nahradí ji Pixel.

A právě dnes vyšlo najevo, že se Launcher bude jmenovat Pixel, HTC leaker @LlabTooFeR na Twitteru nejprve ukázal screenshoty z nové verze. Ty hlavně ukázaly, že bude velmi dobře podporovat i širokoúhlé displeje tabletů. Zbytek věcí vypadal stejně jako z verze, která unikla před měsícem na internet.

Naštěstí ale leaker nezůstal jen u fotek, o pár hodin později vydal na internet APK soubory ke dvěma aplikacím. Jedná z nich je samotný Pixel Launcher a druhá jsou Tapety, o kterých si povíme více níže.

Nová aplikace Googlu jsou Tapety?

Na první pohled se může zdát, že Google vytvořil novou aplikaci. Pokud si ale dobře pamatujete, tak předchozí uniklá verze Launcheru měla problém se změnou tapet. Bphužel problém přetrvává i nadále. Naštěstí ale existuje řešení právě pomocí této aplikace.

Bonusem jsou pak určitě desítky nádherných fotografií z několika kategorií, jako Krajina, Planeta Země, Města, Život nebo Textury. Potěší také možnost “Denní tapeta”, kdy se vám bude každý den automaticky měnit tapeta ze zvolené kategorie. Ve finální verzi budou Tapety pravděpodobně integrované přímo do Launcheru. Jeden takový tip na závěr, pokud se vám tapety líbí, tak aplikace funguje i u jiných launcherů, kde se zobrazí jako další složka.

Jak Pixel Launcher a Tapety nainstalovat?

Obě aplikace jsou v instalačním APK souboru (ZDE), takže je stačí přesunout do paměti telefonu a nainstalovat. (Alternativní link ke stažení) V nastavení zabezpečení si ale nejprve musíte povolit položku “neznámé zdroje”. O Google Launcher ale zatím nepřijdete, vytvoří se vám stejně jak u minulé verze, zvláštní nastavení výchozího launcheru, takže můžete libovolně přepínat mezi Pixel a Google Launcherem. Nejedná se o oficiální verzi, tudíž vše provádíte na vlastní riziko. Ke spuštění bude pravděpodobně potřeba Android 6.0 a vyšší, mnoho lidí totiž v diskuzích hlásí, že jím Launcher na nižších verzích nefunguje.

Jak se vám zamlouvá neustálé přejmenováváni Launcheru, a jak hodnotíte změny?

zdroj: twitter.com, droid-life.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)