Menu

SvětAndroida doporučuje: 8 nejlepších launcherů

Co je launcher? V podstatě aplikace, která obsluhuje domovskou obrazovku, stará se o správu ploch, ikon a widgetů, zpravidla také poskytuje přístup do seznamu nainstalovaných aplikací, případně přináší další funkce. V tomto článku vám představíme osm nejlepších launcherů doporučených redaktory našeho portálu. Mělo by se jednat o ty opravdu nejlepší “kousky” – ostatně ani jedna z aplikací nemá hodnocení horší než 4,3.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • První týden vyhlašujeme v redakci téma následujícího kola cyklu SvětAndroida doporučuje. Redaktoři mají sedm dnů na to, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Druhý týden zpracováváme článek SvětAndroida doporučuje, sestavený na základě redaktorských nominací.
 • Poté, co článek vyjde, třetí týden sbíráme skrze formulář nominace od čtenářů. Uvědomujeme si totiž, že ani při sebevětší snaze většinou redakčními silami nepokryjeme celé spektrum programů.
 • Čtvrtý týden zpracováváme článek Čtenáři doporučují, sestavený na základě čtenářských nominací.
 • V okamžiku, kdy vychází článek Čtenáři doporučují, se celý koloběh rozbíhá znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Nominace do tohoto kola zaslalo sedm redaktorů portálu SvětAndroida.cz, kteří nominovali celkem osm aplikací. Ke shodě došlo pouze u dvou prvních programů, třetí až osmé místo jsme tedy řadili podle známky, případně počtu hodnocení.

Nova Launcher

Tradičním premiantem v tomto segmentu aplikací je Nova Launcher. Jistě s tím budou souhlasit i naši čtenáři, když v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze celých 38 % hlasovalo právě pro tuto aplikaci. V naší redakci se našli hned čtyři zastánci aplikace od TeslaCoil Software.

Nejzapálenějším propagátorem Nova Launcheru je korektor Tomáš Filip – pojďme si vyslechnout jeho argumenty: “Nova Launcher je vynikající záležitost, nabízející snad všechna možná nastavení, co lze u launcherů vymyslet či požadovat. Navíc se to podařilo vývojářům zaobalit do přehledného a srozumitelného kabátku i pro začátečníky, či běžné uživatele, takže se jedná o mocný nástroj. Nemá smysl zde vyjmenovávat, co vše umí či poskytuje, ovšem jednu věc bych rád vypíchnul, a tou je možnost uložení celého nastavení launcheru do souboru přímo na zařízení, či do cloudu.
Začal jsem jej před pár lety používat kvůli notné pomalosti a neustálému opětovnému načítání nativního launcheru Samsungáckého TouchWizu. Nova Launcher nejen že běžel mnohem rychleji, ale díky své nižší náročnosti na RAM, byl ihned k dispozici po opuštění jiné aplikace.
Pořízení Prime verze ve slevě za symbolických 20 Kč byla již taková pomyslná třešnička na dortu.”

Jako další dostane slovo šéfredaktor Honza Dolejš: “Používám již několik let Nova Launcher na všech telefonech, přesněji jeho placenou variantu. S nadsázkou je to hned první aplikace, kterou do nového telefonu instaluji. V mých očích se jedná o rychlý a jednoduchý Launcher, který má vše potřebné. Líbí se mi styl ikon jako MIUI, doplnil jsem jej tedy vhodným balíčkem ikon. Placená verze mi navíc umožňuje používat gesta – například tahem prstu dolů vysunout notifikační lištu apod.”

Zajedno je i grafik Tomáš Očadlý: “Kdyby mě v základním Google Launcheru neobtěžovala horní vyhledávací Google lišta, asi bych u něj i zůstal. Nicméně právě kvůli tomu, abych se této lišty zbavil, jsem začal používat Nova Launcher. Díky tomu mám na ploše pouze to, co chci, a potřebuji.”

Čtvrtým na jedné lodi je redaktor Karel Kilián: “Na svých telefonech jsem vyzkoušel celou řadu launcherů, ale prakticky nikdy jsem dlouho nevydržel u toho, který předinstaloval výrobce. V “dřevních dobách” byl mým velkým oblíbencem Launcher Pro, později jsem však přešel na Nova Launcher, ke kterému jsem v akci koupil i placenou verzi. Oceňuji rychlost celého prostředí, široké možnosti nastavení, díky kterému je možné nakonfigurovat launcher podle svých představ. Nechybí ani snadná správa objektů na ploše či rychlá odinstalace přetažením ikony na koš. Nakonec jsem ale Nova Launcher opustil, protože mi chyběla pro mne podstatná věc: řazení aplikací v seznamu podle data instalace. Protože jsem ale přesvědčen, že je to poměrně specifický požadavek, věřím, že mohu tuto aplikaci s klidným svědomím doporučit i našim čtenářům.”

Také v Obchodě Play vývojáři na prvním místě vyzdvihují široké možnosti přizpůsobení a výkon celé aplikace. Z dalších vlastností a funkcí jmenují:

 • Podpora balíčků ikon.
 • Přesnější práce s mřížkou ikonek.
 • Možnost nastavení popisků, vzhledu složek, zobrazení seznamu aplikací, a pozadí.
 • Seznam aplikací může rolovat vertikálně i horizontálně, po řádcích nebo celých stránkách.
 • Lepší a jednoduší práce s widgety.
 • Záloha a obnova nastavení aplikace.
 • Rychlost, vysoká optimalizace, plynulý běh.

Pořízením placené verze Prime, která však aktuálně stojí nemalých 150 Kč, získáte podporu gest, zobrazování počtu nepřečtených a zmeškaných událostí, možnost vytvářet složky v seznamu aplikací, skrývání ikonek a několik grafických efektů.

Verze zdarma se může pochlubit více než deseti miliony stažení a nadprůměrnou známkou 4,6. Placená varianta má pak hodnocení dokonce 4,8.

Nova Launcher
Nova Launcher
Price: Free

Nova Launcher Prime
Nova Launcher Prime
Price: CZK 149.00

Yahoo Aviate Launcher

Zapadající hvězda na poli vyhledávačů boduje přinejmenším u našich redaktorů alespoň launcherem. Yahoo Aviate Launcher doporučila Johanna Kovaczicz, která je v redakci známa svým poměrně neortodoxním výběrem aplikací: “Aviate Launcher mi přirostl k srdci, když byl ještě ve verzi alfa a dostat se k němu vyžadovalo pozvánku. Od té doby se dost změnil – koupilo ho Yahoo, a ačkoli zajímavé funkce zůstaly, vzhled mi přijde už trochu tuctovější. Přesto je to skvělý a svižný launcher s povedenými funkcemi.”

Druhým zastáncem je redaktor Daniel Macho: “Aviate je zajímavý už jen tím, jak se od ostatních launcherů odlišuje. Jeho vzhled je na první pohled odlišný, jeho používání také. Jakmile si na něj ale člověk zvykne, nechce již měnit. Víc netřeba dodávat. O Aviate se nedá mluvit stručně. Ten se prostě musí zažít :-)”

V Obchodě Play se na prvním místě dočtete, že “Yahoo Aviate je launcher, který posune váš telefon na vyšší úroveň.” Aplikace automaticky organizuje aplikace a zobrazuje informace, které potřebujete, v okamžiku, kdy vám mohou být užitečné. Z mnoha funkcí a vlastností jmenujme například zobrazení dopravních podmínek během ranní cesty do zaměstnání, inteligentní kalendář, který je k dispozici v práci a hudební aplikaci a widgety, když připojíte sluchátka. Nejčastěji používané aplikace jsou na prostřední obrazovce, takže je nikdy nebudete muset hledat.

Hlavní rysy programu:

 • Jednoduchý a krásný – přehledný pohyb mezi obrazovkami, rychlejší a efektivnější interakce.
 • Inteligentní – zobrazení různých aplikací s ohledem na aktuální kontext a denní dobu.
 • Možnost výběru ze stovek unikátních tapet.
 • Organizovaný – aplikace jsou roztříděné podle funkcí.
 • Oblíbení lidí – stačí přejet prstem nahoru, abyste se dostali k nejčastějším kontaktům.

Yahoo Aviate Launcher je k dispozici zcela zdarma. Dosud si ho stáhlo přes pět milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,3.

Ke spokojeným uživatelům patří například Milan Hlobil, který k pěti uděleným hvězdičkám napsal: “Jednoduché, funkční, přehledné a hezké. Po Apexu je to neskutečná změna. A musím říct, že k lepšímu. Velice rozdílný pohled na launcher, ale opravdu se povedl.”

Yahoo Aviate Launcher
Yahoo Aviate Launcher
Developer: Yahoo
Price: Free

Launcher 8 WP style

Dostali jsme se k aplikacím, které nominoval vždy právě jeden člen našeho redakčního týmu. V boji o pořadí tedy rozhodovala známka v Obchodě Play a počet hodnocení. O pomyslnou bronzovou medaili se nakonec bojovalo hodně těsně a vítězství si nakonec odnesla aplikace, která udělá z Androidu tak trochu něco jiného. Dejme ale nejprve slovo Danielu Machovi, který Launcher 8 WP style doporučuje: “Není třeba se hned lekat, byť samotný název by mohl kdekoho odradit. Launcher 8 WP style je rychlým a jednoduchým řešením pro jakýkoli smartphone. Nemusí nutně vypadat, jako mobilní Windows, byť je to jeho výchozí nastavení. V nastavení naleznete desítky různých témat a motivů, které jeho vzhled mohou nespočetněkrát proměnit. Navíc je dokonalým řešením pro ty, kteří si chtějí vytvořit vše přesně podle svého. Dají se zde měnit ikony pomocí běžných *.png souborů, nastavovat jejich velikost, akce po stisknutí, animace, barvičky atd.”

Autoři nijak nezastírají, že se inspirovali vzhledem a stylem ovládání operačního systému Windows Phone. Jako hlavní vlastnosti pak jmenují:

 • Vlastní dlaždice: vyberte si různé velikosti dlaždic, můžete měnit barvy a ikony.
 • Speciální dlaždice: můžete přidat speciální funkce, jako je zobrazení času, rozsvícení LED, zobrazení obrázku z fotogalerie či živý kontakt.
 • Odemykací obrazovka: možnost nastavení stylu a zabezpečení heslem.
 • Stavová lišta: možnost správy stavové lišty, změny stylu, zobrazení času a nastavení barev.
 • Umožňuje vytvořit nové karty pro složku, skrýt nebo zamknout složky heslem.
 • Zálohování a obnovení grafického tématu. Motivy lze nahrát a stáhnout z Internetu.
 • Bohaté zdroje tapet pro pozadí a obrazovku uzamčení, včetně podpory dynamických tapet.
 • Větší a rychlejší vyhledávání schopnosti pro web a místní informace.

Launcher 8 WP style zjevně uživatele Androidu zaujal, neboť dosud zaznamenal více než 10 milionů instalací a má průměrnou známku 4,4. 12 MB velký balíček lze používat na zařízeních se systémem verze 2.3 a vyšším.

K nadšeným uživatelům patří například Terry Nováková, která tento program komentovala slovy: “Úžasná aplikace ;) Už dlouho jsem hledala launchery Windows 8 a tenhle se mi zda nejlepší neseká se a má i locker který funguje výborně :)”

Launcher 8 WP style
Launcher 8 WP style
Developer: XinYi Dev Team
Price: Free+

LAUNCHER 8 PRO
LAUNCHER 8 PRO
Developer: XinYi Dev Team
Price: CZK 105.25

Buzz Launcher-Smart

Na bramborové příčce skončil další poněkud netradičně pojatý launcher: Buzz Launcher-Smart, který doporučila Johanna Kovaczicz: “Můj nejoblíbenější launcher všech dob je asi Buzz Launcher. Ráda a často absolutně překopávám celý vzhled telefonu – a na to je Buzz Launcher ideální. Nabízí velké množství témat a vzhledů v kombinaci se skvělými tapetami. Navíc umožňuje skrývat notifikační lištu, což je pro mě důležité u každého launcheru.”

Hlavní devizou tohoto launcheru je tedy široká přizpůsobitelnost. Aplikace je zdarma, stejně jako více než 800 tisíc (ano, čtete správně) grafických témat.

S Buzz Launcherem, můžete:

 • Přizpůsobit mnohem víc věcí než jen tapetu nebo motiv.
 • Volit mezi plynulými, rychlými a jednoduchými přechodovými efekty.
 • Zobrazit všechny “Homepacks” na jednom místě: http://www.homepackbuzz.com
 • Okamžitě aplikovat nové domovské obrazovky jediným stiskem tlačítka.
 • Přizpůsobit si úvodní obrazovku díky možnosti úprav ikon a tapety.
 • Sdílet domovské obrazovky jediným dotykem přes Facebook, Twitter a Google+.
 • Používat jedinečné widgety s funkcemi hodin, data a stavu baterie.
 • Vytvořte si svůj vlastní ovládací prvek pomocí Buzz Custom Widget.

Jak je z popisu evidentní, tento launcher razí skutečně hodně odlišnou filozofii od většiny konkurentů.

Buzz Launcher-Smart má na svém kontě přes deset milionů stažení a průměrnou známku 4,4. 11 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Mezi spokojené uživatele patří třeba Alex Kranich, který udělil pět hvězdiček a přidal komentář: “Velké plus, protože nevyžaduje nic zvláštního a je rychlý, co víc z mála se neseká.”

Google Launcher

Po dvou poněkud nekonvenčních launcherech se vrátíme ke klasice v její nejkrystaličtější podobě. Google Launcher totiž najdete na telefonech Nexus s čistým Androidem, nicméně instalovat ho můžete i na jiná zařízení. Doporučujícím redaktorem je tentokrát Daniel Macho, který říká: “Google Launcher obsahuje implementované „Chytré karty“. Nedisponuje sice kdovíjakými úpravami prostředí, ale nabídne jednoduchý design, precizní zpracování a ukázkovou plynulost, která na domovské obrazovce prostě musí být. Nenabídne možnost změny sady ikon, nenabídne možnost řazení aplikací v menu, ale nabídne především praktické použití.”

Samotný vyhledávací gigant prezentuje svůj launcher jako rychlou a čistou plochu s Chytrými kartami Google. Jako hlavní vlastnosti jsou pak jmenovány:

 • Přímo z domovské obrazovky se dostanete k Chytrým kartám, které přinášejí správné informace ve správný čas.
 • Rychlý přístup k vyhledávání z každé plochy.
 • Po vyslovení příkazu “Ok Google” můžete zahájit vyhledávání, nebo udělit příkaz k odeslání textové zprávy, vyhledání trasy, přehrání písně a mnoho dalšího.
 • Abecední seznam aplikací s rychlým posouváním a vyhledáváním.
 • Návrhy aplikací na začátku seznamu nabízejí programy, které můžete aktuálně potřebovat.

Google Launcher si stáhlo přes padesát milionů uživatelů a jeho hodnocení v Obchodě Play je 4,3. Instalační balíček je velký 15 MB a můžete ho použít na Androidu 4.1 a vyšším.

Z řady spokojených uživatelů jsme vybrali komentář Tomáše Hochmutha, který napsal: “Nejlepší z nejlepších. Zkusil jsem mnoho a na tento nemá žádný z nich :)”

Google Now Launcher
Google Now Launcher
Developer: Google LLC
Price: Free

Apex Launcher

Apex Launcher nominoval Karel Kilián, který říká: “Jak jsem říkal už u Nova Launcheru, zkusil jsem nespočet aplikací pro obsluhu domovské obrazovky. Aktuálně mám nainstalovaný Apex Launcher možná kvůli poněkud bizardní záležitosti: řazení ikon v seznamu aplikací podle data/času instalace. Při mé práci redaktora totiž instaluji i několik desítek programů týdně a často se mi stává, že je pak zapomenu odinstalovat. Proto potřebuji mít na očích poslední nainstalované aplikace. Překvapilo mě, že takovou maličkost populární Nova Launcher neumí, takže jsem byl nucen hledat alternativu.
Apex Launcher aktuálně používám asi měsíc a musím konstatovat, že jsem s ním naprosto spokojený. Je rychlý, běží plynule, nabízí opravdu hodně široké možnosti konfigurace všeho myslitelného. Oceňuji například kontextovou nabídku u ikon na ploše, díky které například pro odebrání nemusím tahat ikonu k hornímu okraji obrazovky. V rámci psaní článků 10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher jsem také ocenil podporu všech balíčků ikon, včetně změny pozadí a dalších detailů. Zatím nemám nic, co bych Apex Launcheru mohl vytknout.”

Podívejme se nyní na vlastnosti deklarované autory aplikace:

 • Nastavitelná velikost mřížky.
 • Až devět domovských obrazovek.
 • Posuvný dok s až sedmi ikonami a pěti stránkami.
 • Nekonečné rolování domovských obrazovek, seznamu aplikací a doku.
 • Pěkné přechodové efekty.
 • Nastavitelné ikony a popisky zástupců a složek.
 • Řada stylů seznamu aplikací: průhledný/neprůhledný, horizontální/vertikální, po řádcích/obrazovkách.
 • Třídění ikon v seznamu programů podle názvu, data instalace či četnosti používání.
 • Možnost skrýt aplikaci ze seznamu.
 • Zamknutí plochy, aby se zabránilo nechtěným změnám.
 • Podpora gest.
 • Pokročilá podpora grafických témat.
 • Zálohování/obnovení nastavení a dat.
 • Optimalizovaná pro telefony i tablety.

Pro většinu případů s velkou pravděpodobností vystačíte s verzí zdarma, nicméně k dispozici je i placená varianta Pro za 120 Kč, která nabídne navíc například pokročilejší možnosti úprav, zobrazování počtu nepřečtených/zmeškaných, podporu gest v doku, vylepšenou podporu složek a pokročilé možnosti widgetů.

Apex Launcher si dosud nainstalovalo více než deset milionů uživatelů a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 4,3. Pouhých 4,7 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Apex Launcher
Apex Launcher
Developer: Android Does
Price: Free

Apex Launcher Pro
Apex Launcher Pro
Developer: Android Does
Price: CZK 109.99

Arrow Launcher

Předposlední místo našeho přehledu obsadil Arrow Launcher od Microsoftu. Za jeho nominací stojí Johanna Kovaczicz: “Launcheru od Microsoftu prozatím chybí čeština, i tak je to vydařený kousek a používala jsem ho pěknou dobu! Na hlavní obrazovce naleznete kromě interaktivních poznámek i poslední obrázky z galerie, poslední volané kontakty a další praktické údaje, pro které nemusíte nikam do aplikací. Navíc dobře vypadá!”

Dle tvůrců se tento launcher snaží o zjednodušení uživatelské zkušenosti. Usnadňuje nalezení a spuštění oblíbených aplikací, umožňuje zůstat v kontaktu s přáteli a mít přehled o důležitých věcech. Arrow Launcher se učí z návyků uživatele, takže se postupem času individualizuje dle jeho potřeb.

Jako zásadní vlastnosti jsou jmenovány:

 • Žádné ztrácení času hledáním aplikace, kterou potřebujete – programy jsou automaticky uspořádány na základě používání.
 • Snadno najdete a kontaktujete lidi, na kterých vám záleží.
 • Nikdy nezapomenete vyzvednout mléko nebo zavolat svému partnerovi díky integrovaným připomenutím.
 • Rychlý přístup k novým fotkám, staženým souborům, nainstalovaným aplikacím a zmeškaným hovorům.

Arrow Launcher zaznamenal více než milion stažení a jeho známka je 4,3. Instalační balíček velký 6,7 MB lze použít na Androidu 4.0.3 a vyšším.

EMUI Launcher

Poslední aplikaci v Obchodě Play nenajdete – jedná se totiž o nativní launcher, který najdete v telefonech Huawei. Nadšeným zastáncem je v tomto případě redaktor Václav Švec: “Prakticky od dob mého prvního Android smartphonu jsem experimentoval s nejrůznějšími launchery a byl schopný hrát si s jejich nastavením a vzhledem i dlouhé hodiny dokud nebylo vše přesně podle mého.

Možná je to nedostatkem času, nebo mě podobné hrátky již přestaly bavit, ale po letech jsem zakotvil u launcheru, který mi do telefonu nainstaloval výrobce. Konkrétně se jedná o výchozí launcher prostředí EMUI od Huawei. Poměrně rychle jsem si zvykl na prostředí bez nabídky aplikací a v kombinaci se složkami jsem zde schopen danou aplikaci v okamžiku najít. Launcher navíc podporuje systémová témata a i díky tomu pak perfektně zapadá do celkového designu prostředí.”

Čtenáři doporučují aneb Zapojte se do hledání nejlepších launcherů

Jako vždy počítáme s tím, že jsme redakčními nominacemi ani zdaleka nevyčerpali všechny zajímavé launchery, které v Obchodě najdete. Závěrečné slovo tedy tradičně necháváme vám – našim čtenářům. Přes formulář níže můžete nominovat další launchery, které jsme v redakčním přehledu nezmínili. Společnými silami tak můžeme sestavit seznam těch opravdu nejlepších launcherů pro Android. Zaměřte se především na to, jaké funkce a možnosti vámi doporučený launcher nabízí, jako například:

 • Správa ikon na domovské obrazovce (možnost změny matice (řádků/sloupců) na ploše a v seznamu aplikací).
 • Seznam aplikací (podpora složek v seznamu aplikací, třídění dle data instalace/názvu/používání/uživatele, různé možnosti zobrazení seznamu programů).
 • Možnosti úprav dolní nabídky (počet ikon, možnost rolování, …).
 • Možnosti grafických/vizuálních úprav (podpora skinů/grafických motivů/témat, změna barev jednotlivých prvků, …).
 • Vylepšené možnosti správy aplikací (rychlá odinstalace přetažením ikony do koše nebo přepnutím do speciálního režimu, …).
 • Způsob přidávání nových widgetů na domovskou obrazovku.
 • Výběr tapety na pozadí domovské obrazovky.
 • Zajímavé efekty přechodů mezi plochami.
 • Možnost schování/zamknutí aplikací.
 • Další doplňkové funkce.

Prosíme především o pokud možno co nejdetailnější popisy funkcí a zdůvodnění, proč si nainstalovat právě ten či onen launcher, které by se daly citovat v článku jako vaše doporučení! Nominovat můžete nejen aplikace, které aktivně používáte, ale i takové, jež jste zkusili, ale už je nemáte nainstalované, máte je v telefonu od výrobce, něčím vás zaujaly, myslíte si, že jsou dobré, atd.

Uzávěrka je ve čtvrtek 21. dubna v 6:00 a článek Čtenáři doporučují nejlepší launchery s vašimi nominacemi vyjde 28. dubna – proto se svými nominacemi neváhejte, a co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítřek ;).

Chcete-li nominovat více programů, můžete formulář použít vícekrát. Za vaše nominace předem velice děkujeme!

Nominace byly ukonečny 21. dubna v 6:34.

 

Komentáře

TylerManifesto

TylerManifesto 0

z aplikace
14.4.2016 13:06

Zatim se mi z tohoto seznamu zamlouva jen Google Lanucher.Telefon je rychly,svizny,prehledny launcher,moc nezabira mista ani ramky,snadne vytvareni slozek,cestina a je zdarma…proste TOP :) jen skoda ze nejsou casteji aktualizace :)

TylerManifesto

TylerManifesto 0

z aplikace
14.4.2016 13:12

Jinak jsem mel doted launcher: Everything Me … to byl luxus!! :3 Ale pak prestaly byt aktualizace a nakonec uplne zruseni z obchodu play..nechapu proc :/ ted jen se da stahnout tento launcher z netu.. (Everything Me)

LubiCzech

14.4.2016 13:48

Bude pokračovat velice zajímavý seriál “dalších 8 widgetů” ne “a opět 7x počasí” ?

Cheetah

z aplikace
14.4.2016 16:42

Nikde není next launcher :-(

Flegy14

14.4.2016 17:10

Pro hračičky co si vše rádi nastavují a hledají opravdu rychlý a malý launcher (instalačka nemá ani 1 MB) mohu jen doporučit Lighting Launcher. Asi jako jediný umí třeba podadresáře v adresářích, není problém mít v adresáři třeba i widget. Lze nastavit libovolnou pozici ikony v okně. Jednotlivé obrazovky lze posunovat nejen zprava doleva a zpět, ale třeba i nahoru a dolu. Není problém cokoli na displeji štípnutím zvětšovat a nebo zmenšovat a umožňuje doslova miliony vychytávek o kterých se ostatním launcherům může jen zdát. Pouze je zpočátku trošku složitější na pochopení, takže je nutné mu dát trošku víc času.

ACEMajky

z aplikace
14.4.2016 18:19

Za me pro hracicky a podrobne nastaveni TSF Shell luncher

Jarpet

z aplikace
14.4.2016 18:47

Na stejné úrovni jako Nova launcher je i next 3d launcher .
Fak nechápu proč tu není. Ostatní je průměr až balast. Dost zvláštní od ” odborníků “. 😕

dunco

z aplikace
14.4.2016 20:38

Taky nechápu proč zde není uveden Next launcher, absolutní špička, nic lepšího jsem nenašel. Mám zakoupený Nova launcher, ale Next je lepší.

Patik

15.4.2016 11:24

Prosím některého z uživatelů Nova pro:
V čem je lepší než Atom launcher, jinými slovy, co Atomu chybí?
Atom launcher používám již dlouho a myslím(možná chybně), že má vše co Nova pro, s předností, že je zdarma.
Děkuji

cadyss77

z aplikace
15.4.2016 12:37

To Patik: po 5 min. zkoušení mi vadí mřížka menu aplikací jen max 6×4, používám 7×4 (LG V10), horní menu All Apps nejde pravděpodobně zrušit. Mám rád pouze ikony. To samé Atom bar, i když dám zrušit, tak ta šipka v pravo je tam pořád. Ale HLAVNĚ mi pohyb po obrazovkách laguje celkem slušně, v menu aplikací je přechod mezi obrazovkama šílený, efekt třeba kostka. Říkám, je to po 5 min. zkoušení, jestli dělám něco špatně, rád si nechám poradit. No a právě NOVA šlape krásně plynule.

Abby

16.4.2016 10:20

Od té doby, co mám Android, používám výchozí launcher na svém telefonu Asus ZenFone 2 Laser – ZenUI a jsem maximálně spokojená, je rychlý, pěkný, netrpí na záseky, má spoustu motivů vzhledu a přijde mi hodně dobře propracovaný. Ve spolupráci s dalšími Zen programy tvoří dokonalý celek. Ovšem na základě tohoto článku jsem zkusila i ten tolik chválený Nova Launcher a…no, není špatný, má spoustu nastavení a je i celkem rychlý. Co mě ale zlobí je, že při přechodu zpět na Home trvá skoro vteřinu, než se načte widget Meteoradar (app Meteor) a někdy se takhle dlouho načítají i hodiny. Ikonky jsou už dávno zobrazené a tyto widgety se teprve načítají. V ZenUI je jejich zobrazení okamžité. Takže na Asusu budu i nadále používat ZenUI a na nějakém budoucím mobílku, pokud to nebude zase Asus, možná zkusím Nova Launcher, ale spíše zase ZenUI (i když na Lenovo P1m, kde je launcher naprosto příšerný, nefungovalo v ZenUI počasí, šly tam jenom hodiny a nešla nainstalovat klávesnice, která mi přijde naprosto dokonalá, doporučuji vyzkoušet, pokud půjde nainstalovat. Nevím proč by nešla, ale Lenovo prý nebylo podporované).

Patik

17.4.2016 19:46

to Cadyss77
Dík za aspoň jeden názor. Pochopil jsem, že moje otázka je zbytečná. Kdo má koupenou Nova pro, nebude instalovat Atom.
Jen poznámky. Měl jsem i Nova pro, ale neofiko, proto jsem po mnoha jiných launch.přešel k Atomu a nepozoruji rozdíl.
Mám jej na mobilu i tabletu, a to na papírově slabších zařízeních a šlape svižně.
Menu aplikací může být až 8×8. Já menu aplikací nepoužívám, mám tam jen nepoužívané aplikace, všechny ostatní (cca 55 a 6 widgetů mám na obrazovkách. Menu aplikací je dobré na skrytí nebo odinstalaci, ale to jde asi i u Novy.
Takže pro mne – hlavně, že je zdarma :-)

honzah

22.4.2016 10:05

zkousel jsem jich drive plno a obcas to byla katastrofa, vzdy jsem se velmi brzo vratil k nova launcheru. Google muze byt ok, kdyby sla nejak odstranit ta vyhledavaci radka a natavit alespon pocet ikon na plose, je to takova demo verze novy

bkf1

22.4.2016 14:53

HOLO LAUNCHER!!! Krásně ho vystihuje recenze jednoho uživatele na Google Play: “Rychlý, nenáročný, žádné zbytečné omalovánky a zběsilé efekty”. To hezky potvrzuje i velikost instalace, která je JEN kolem 2,5 MB (to mi někdo ukažte launcher, který má alespoň PODOBNOU velikost)!!! Jinak Stará 2ková verze je ověřená, ale nová 3ková se zjevně potýká s “dětskými nemocemi” i když to aspoň podle recenzí začíná vypadat lépe :-) Každopádně bych ještě vydržel se starou verzí (bohužel oficiálně už není k dispozici samozřejmě :-( ).

Sarius

sarius 0

25.4.2016 10:36

Ahojte!
Dám slovíčko…pro bkf1: Co se instalaček týká tak jak psal Flegy14 koukni na Lightning launcher má jen kolem 800 kilo. A ještě bych doplnil Flegy14: Taky muže mýt každá plocha jiné rozložení a na každé ploše jiná tapeta a tak dále a tak dále… Před tím jsem používal Novu ale co sem si pohrál s Lightning Launchrem tak sem max spokojen. A to mužu říct, že ani zdaleka neovládám vše co ten launcher má. Jak to má ta reklama?: Prostě Bomba!!!

bkf1

25.4.2016 11:54

Sarius:
hmm mrknu, dík za tip ;-)

Luis

27.4.2016 15:29

Třeba takový google launcher je kromě vychytávky s Google Now nic moc. Už jen ty velké ikony v menu. To si myslím, že jako android web by tu měl být trochu jiný seznam.

Vonbronin

vonbronin94 0

28.1.2017 18:17

Dík za tip na Yahoo launcher. Mám Nova a Yahoo jsem ze zvědavosti zkoušel – a už si ho nechám. Prostě krása a jednoduchost..! :)

RSS (komentáře k článku)