Google se pouští do nového odvětví, představil chytrý router

OnHub Titul

Zdá se vám váš současný Wi-Fi router ošklivý a zbytečně složitý na obsluhu? Řešením může být novinka od Googlu. Ten se totiž spojil se známým výrobcem síťových prvků TP-Link a přišel s chytrým Wi-Fi routerem ve stylovém balení, nazvaným OnHub. Jednou z výhod tohoto routeru je možnost jeho snadného ovládání přes aplikaci v mobilním telefonu či tabletu s Androidem nebo iOS. Ta vám prozradí například jaká pásma jednotlivá připojená zařízení využívají nebo umožní spustit diagnostiku sítě a v případě potíží vám nabídne tipy jak tyto problémy odstranit.

https://www.youtube.com/watch?v=HNnfHP7VDP8

OnHub je 802.11 b/g/n/ac Wi-Fi router pracující na frekvencích 2,4 a 5 GHz. Ve svém válcovitém těle pak ukrývá hned 13 antén pro zajištění co nejlepšího pokrytí. Software routeru pak každých 5 minut provádí sken a hledá nejméně vytížené kanály. Krom toho na pozadí neustále běží řada dalších softwarových funkcí, které mají za úkol minimalizovat nežádoucí rušení. Router si také pamatuje vaše oblíbené zařízení připojené k Wi-Fi síti a jeho obvyklou spotřebu dat. Krom toho si můžete ručně zvolit, které zařízení chcete sami upřednostnit abyste dosáhli co nejvyšších přenosových rychlostí. OnHub se dokáže také automaticky updatovat aniž by došlo k přerušení připojení. Google počítá, že v budoucnu půjde router OnHub propojit také s celou řadou chytrých zařízení, k tomu by mu měly dopomoci technologie Bluetooth Smart Ready, Weave nebo standard 802.15.4.

Nový Wi-Fi router OnHub je zatím k dispozici k předobjednání prostřednictvím Google Play a Amazonu v černém a modrém barevném provedení za cenu 199$ (cca 4900 Kč).

Co na chytrý router OnHub říkáte?

Zdroj: AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)